Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jan Tamáš se sešel s Dennisem Kucinichem

30.4.2008 - Iniciativa NeZákladnám

Jan Tamáš, mluvčí iniciativy Ne základnám a předseda Humanistické strany, navštívil již podruhé v uplynulých dvou měsících Kongres USA. Tentokrát se mimo jiné setkal s kongresmanem a kandidátem na prezidenta USA Dennisem Kucinichem.

Kongresman Kucinich vyjádřil podporu občanskému odporu v České republice a vyslovil názor, že máme šanci tento plán stávající americké administrativy zastavit. Mimo jiné také uvedl, že o tomto projektu je v Kongresu USA velmi malé povědomí a že celou záležitost prosazuje vláda USA bez zapojení Kongresu. Ten má tak jen omezenou moc při rozdělování peněz. Situace v USA se tedy v mnohém podobá té naší. Například většina Američanů si přeje stažení jejich vojsk z Iráku, ale vláda americké vojáky v Iráku nechává dál. Můžeme tak mluvit o globální krizi demokracie.

Na své dubnové cestě po USA vystoupil Jan Tamáš na řadě mítinků, besed a přednášek, mezi jinými na American University ve Washingtonu, na City University of New York v New York City, na Colorado College v Colorado Springs a v řadě dalších měst. Vystoupil také s jedním z hlavních příspěvků výroční konference sítě Global Network against Weapons and Nuclear Power in Space (Globální síť proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru) v Omaze.

Jan Tamáš a Dennis Kucinich


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press