Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

V NATO neexistují žádné tabulky.

Úryvek ze semináře klubu společenských věd, 12.4.2017

prof. Oskar Krejčí

Filozofická představa, že Spojené státy jsou tu, aby chránily Německo, je zcela falešná. Jsou tu proto, že jim to vyhovuje. Kdyby jim to nevyhovovalo, je jim Německo ukradené. Samozřejmě, je to náklad. Z toho si chlapci odvodili myšlenku: Proč by nám na to naše plýtvání neměli připlatit?

Napřed prosadili přes naše trouby tezi o tom, že by se mělo vydávat 2% HDP na armádu, teď se tváří, že jim ubližujeme, když tak nečiníme.

JE TO ABSOLUTNĚ ZBYTEČNÉ.

Američané dávají příliš mnoho, ne že Evropané dávají málo. 15,5x dává NATO víc, než Rusko.

Evropské státy NATO bez USA a Kanady dávají 4,1x víc na vojenské výdaje než Rusko. Když zvedneme výdaje na zbrojení na úroveň 2% HDP ve všech státech NATO, zvedneme výdaje

NATO o 40% !

PROČ ?

V Evropě, vzhledem k HDP, na zbrojení nejvíce vydává to nešťastné Řecko. Jinak by nedostalo půjčky za které kupuje německé a francouzské zbraně – to je kapitalismus – to je to nebezpečí, válka se přibližuje sama, protože to je kšeft. Za mír je třeba bojovat. Proč máme vydávat 2% HDP na zbrojení? Ne proto, abychom měli víc vojáků, ale na nákup zbraní.

Autentická levice v téhle fázi musí zcela jednoznačně vystupovat proti válce (ne obranné) ale nebezpečí války narůstá. Je třeba proti tomu jasně vystupovat a oddělovat od té pseudolevice, která přísahala Americké vlajce, když zaútočí na Sýrii, aniž by se dopustili jediného vyšetřování - kdo vlastně co udělal. Přísahy, které předvedli sociální demokraté – to je hanba.

Zápis: Eva Novotná« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press