Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Stará ohraná písnička

12.5.2008

Iniciativa Ne základnám zásadně odmítá spekulace, že za její činností stojí finance z Ruska. Vyvolávání těchto představ slouží podle nás k odvedení pozornosti od tématu výstavby cizí vojenské základny v ČR. Místo debaty o radar, předkládají se veřejnosti zástupná témata, navíc pochybného základu.

Dlouhodobě vysoký počet odpůrců radaru zůstává i nadále důležitým faktorem. Nic nepomohla propagační kampaň vlády placená z peněz daňových poplatníků. Když tedy nezabírají prázdná hesla, rozhodli se provládní novináři pomoci radaru tím, že budou očerňovat odpůrce základen. Zpronevěřují se tak novinářské etice a jednají pouze v zájmu úzké skupiny lidí, která si radar přeje. O to více je třeba ocenit novináře, kteří píší vyvážené a seriozní reportáže.

Iniciativa Ne základnám zváží trestní oznámení na autory některých článků. Jsme donuceni k tomuto tvrdému kroku proto, že nadále nemůžeme tolerovat opakované snahy o pošpinění Iniciativy v očích veřejnosti.

Iniciativa Ne základnám prohlašuje, že bude i nadále pokračovat v protestech proti radarové základně. Vyzýváme všechny, jež souhlasí s našimi cíli – ne základnám, ano referendu – aby se k nám připojili.


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ivona Novomestská, tel. 777 232 883, email: ivona.n@email.cz
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press