Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

ČT 1 a protiraketová základna: jedna vlaštovka jaro nedělá

6.8.2006 - Iniciativa Ne základnám
Iniciativa NE ZÁKLADNÁM potvrzuje, že zítra v pondělí 7.8. v 11 hod. předá České televizi na Kavčích horách v Praze symbolickou raketu, aby tím protestovala proti neobjektivnímu informování České televize o umístění vojenské základny USA v ČR.

Iniciativa vítá, že se o problematice protiraketové základny USA na našem území diskutovalo v dnešním pořadu ČT 1 „Otázky Václava Moravce“. Tento pořad však představuje jen malou část zpravodajství a publicistiky ČT. Jeho dnešní vydání můžeme chápat v nejlepším případě jako první vlaštovku.
Ve zpravodajství a publicistice České televize se často o projektu základen informuje jednostranně a manipuluje se přitom s divákem. Například v páteční upoutávce na Moravcův program po večerních Událostech zazněla otázka, zda by Česká republika „měla mít zájem schovat se pod americký protiraketový deštník”. Plánované základny ovšem žádný takový deštník pro Českou republiku a Evropu nevytvářejí, otázka vyvolávala klamný dojem. Podobné manipulace nejsou ve zpravodajství ojedinělým jevem. Také proti nim bude zaměřen náš zítřejší protest.
Požadujeme dále, aby v ČT dostávali prostor také odpůrci základny a kritikové tohoto projektu z řad odborníků. Takových hlasů u nás zaznívá mnoho, do ČT však zatím nepronikly.
Domníváme se, že Česká talevize ve svém vysílání nereflektuje dostatečně fakt, že 83% občanů ČR je proti umístění základny na našem území.
Jedině občanská společnost může svými vytrvalými požadavky dosáhnout, aby se dosavadní jednostranné informování ČT o problematice základen změnilo k lepšímu.

Praha 6. srpna 2006
Iniciativa Ne základnám« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press