Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Demonstrace 21. srpna na Náměstí míru v Praze

20.8.2006
Občanská iniciativa NE ZÁKLADNÁM uspořádá v pondělí 21. srpna v Praze na Náměstí míru od 17:30 hodin demonstraci proti umístění americké raketové základny na území ČR. Demonstrace má za cíl poukázat na závažnost tohoto rozhodnutí a na nutnost uspořádat o této otázce referendum, ve kterém dostanou všichni občané ČR možnost se k této otázce vyjádřit.

„Základna není základnou NATO, ale základnou USA. Není tedy pravda, že z našeho členství v NATO vyplývá povinnost základnu zde vystavit,“ uvedl Jan Tamáš, mluvčí iniciativy. „Dále není pravda, že by měla základna nějaký zásadní přínos pro naši ekonomiku či nezaměstnanost, protože by nezaměstnávala téměř žádné občany ČR a zásobovala by se z vlastních zdrojů. A není pravda ani to, že by se zvýšila naše bezpečnost, protože cílem základny je chránit USA, nikoliv Evropu či ČR.“

„Podle čtvrtečního vydání Deníků Bohemia již probíhá geologický průzkum v lokalitě Brdy, kde vrtné soupravy sondují podloží pro americké rakety, takže situace je podle nás nanejvýš alarmující,“ uvedla Táňa Bednářová, jedna z organizátorek iniciativy.
Pondělní demonstrace se budou účastnit zástupci organizací účastnících se v iniciativě a také některé osobnosti. Mezi organizace podporující iniciativu se přidali také Vojáci proti válce, sdružení odborníků s dlouholetými zkušenostmi o této problematice.

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní více než tři desítky organizací.

Tiskoví mluvčí:
Ing. Jan Tamáš, tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press