Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

293 hodin nonstop Václavské náměstí

29.6.2008 - Iniciativa Ne základnám
Již 293 hodin je v provozu nonstop petiční stánek Iniciativy Ne základnám na Václavském náměstí. Oslovuje tisíce občanů a dokazuje v místním Václavském referendu, že je skutečností 72% občanů, kteří odmítají záměr vlády ohledně výstavby radaru v Brdech. Petiční stánek je kromě získání dalších 4200 podpisů, žádajících referendum, sondou názorů, ze kterých plyne, že činnost a existence stánku je účinným prostředkem proti aroganci, hluchotě naší vlády naslouchat občanům i zrcadlem poplatnosti médií. Našli jsme slabé místo v diskreditaci, kterou vláda cíleně provádí vůči odpůrcům radaru. Tady na nás vláda nemůže, neví si rady s nástrojem občanů, jakým je petiční stánek. Poslanci zvolení občany a vláda se budou muset vyjádřit k více jak 100 000 podpisů občanů požadujících referendum.
 
Obracíme se proto na Vás se žádostí o podporu, pomoc, udržet nonstop stánek na Václavském náměstí co nejdéle, aby si vláda nemyslela, že nevydržíme a svůj odpor vzdáme.
 
Stánek je organizován každý den v časových úsecích od 0,00 - 6,00 hodin, 6,00 - 15,00 hodin, 15,00 - 24,00 hodin. Je možné přijít dle svých možností s návrhem vlastních časových úseků služeb. Předmětem činnosti petičního stánku je umožnit občanům podepsat petici, hlasovat ve Václavském referendu, distribuce materiálů k problematice radaru, samolepek a vyzvání občanů k účasti na demonstraci svolané při příležitosti příjezdu ministryně zahraničí spojených států Condoleezzy Riceové.

koordinátoři skupiny Ne základnám

Václav Novotný, 603 426 704, vasek.novotny@gmail.com
Martina Landergott, 604 744 494, martina.landergott@axa-partner.cz

« zpět

Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press