Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Ve sněmovně proběhla mezinárodní konference k otázce radaru

17.7.2008 - ČT 24

Informace o následující události se vešla pouze na kanál ČT 24, nikoli do hlavního večerního zpravodajství České televize – tam zato nechyběla reportáž o jakési prostitutce Róze. Pokud je tedy z hlediska ““veřejnoprávních““ médií důležitější dění v chebských bordelech než na půdě parlamentu, opravdu nenacházíme slov.

                                              •        •        •

Praha – V prostorách Poslanecké sněmovny dnes proběhla Mezinárodní konference k umístění amerického radaru v ČR a evropské bezpečnosti, která se koná v rámci mezinárodní kampaně Evropa pro mír - Hvězdné války: mýtus nebo realita. Konferenci pořádá Humanistické hnutí spolu s Ligou starostů proti radaru pod záštitou místopředsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka, který je známý svým odporem vůči radaru.

(...)

"Zbraní už je na světě příliš a ten štít není obranný, ten dává jen větší moc Spojeným státům," uvedla místopředsedkyně Evropského parlamentu Lusia Morgantiniová, která před časem zorganizovala petici vyzývající českou a polskou vládu, aby při jednání s Američany počkaly na diskusi mezi státy evropské sedmadvacítky. Na otázku, jakou radu by dala české vládě, odpověděla, že "referendum by bylo dobrým řešením".

Setkání se účastní několik dalších exkluzivních hostů, třeba mluvčí Evropského humanistického fóra Giorgio Schultz nebo ředitelka Kampaně za mír a demokracii Joanne Landyová z USA, která jezdila koncem 80. let do tehdejšího Československa podporovat disidenty. "Dnes tu už nikoho neposílají za názory do vězení, ale vadí mi, že vláda mínění lidí ignoruje," prohlásila Landyová.

(...)


Zdroj: ČT 24

 

Konference Hvězdné války: mýtus nebo realita

Za iniciativu Ne základnám na konferenci promluvila Ivona Novomestská

Ivona Novomestská na konferenci 17.7.2008


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press