Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Iniciativa NE ZÁKLADNÁM píše parlamentním politickým stranám

27.9.2006 - Iniciativa Ne základnám
Žádáme zastavení všech jednání o antiraketové základně USA u nás!
Vyjádřete se k základně před senátními a komunálními volbami!


Praha, 26. září 2006 - Občanská iniciativa NE ZÁKLADNÁM zaslala vedoucím představitelům všech politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně otevřený dopis následujícího znění:

Vážený pane předsedo,
Vážená paní předsedkyně,

občanská iniciativa “Ne základnám” se tímto otevřeným dopisem obrací na Vás stejně jako na vedoucí představitele dalších politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně, aby upozornila na odpovědnost, kterou Vaše strana nese za současné politické situace v souvislosti s návrhy na zřízení protiraketové základny Spojených států na našem území.

Vzhledem k tomu, že žádná z parlamentních stran neměla zřízení této základny ve svém volebním programu pro letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, že jmenovaná vláda ODS zatím nezískala důvěru parlamentu, a že se zřízením základny nesouhlasí naprostá většina našeho obyvatelstva, nemá tato vláda žádný mandát k jednání o základně. Zejména zdůrazňujeme, že žádné oprávnění k takovému jednání nemají ministři zahraničních věcí a obrany v nynější designované vládě. Žádáme proto okamžité zastavení těchto jednání.

V závěru kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny v červnu tohoto roku prohlásili vedoucí kandidáti všech zmíněných politických stran ve Zlínském kraji, že jsou pro to, aby o umístění protiraketové základny USA na území ČR rozhodli občané v referendu. V příloze si Vám proto dovolujeme zaslat k podpisu petici, jejímž prostřednictvím občané uspořádání referenda požadují.

Nyní jsme před volbami do druhé komory Parlamentu ČR - do Senátu. Podle Ústavy je Česká republika demokratický právní stát (Čl. 1), v němž je lid zdrojem veškeré státní moci, kterou vykonává prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní (Čl. 2 odst. 1). Dovolte proto, abychom Vás požádali o sdělení, zda je Vaše strana pro zachování současného stavu, nebo zda je pro vybudování cizí protiraketové základny na území České republiky.

S pozdravem

za občanskou iniciativu “Ne základnám”

Jan Májíček, tiskový mluvčí
Ing. Rudolf Převrátil Csc., zmocněnec petičního výboru

Dopis byl zaslán předsedovi ODS Mirkovi Topolánkovi, předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi, předsedkyni poslaneckého klubu KDU ČSL Vlastě Parkanové a předsedovi Strany zelených Martinu Bursíkovi.« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press