Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Volby byly také referendem o radaru

19.10.2008
OBČANÉ TO VLÁDĚ OSLADILI 

Výsledky krajských a prvního kola senátních voleb jsou jednoznačným vyjádřením nedůvěry současné koalici, včetně její snahy silově prosadit americkou radarovou základnu na území ČR. V situaci, kdy vládní představitelé brání občanům vyjádřit se k tak závažné otázce v referendu, staly se všelidovým hlasováním právě tyto volby. „Jejich výsledek znamená ztrátu posledních zbytků legitimity stávajícího kabinetu. Absolutní porážka ODS a jí sekundující Strany zelených předčila naděje aktivních odpůrců radaru, že lidé vystaví ve volbách politikům propagujícím radar účet,“ říká mluvčí Iniciativy Jan Májíček.

Iniciativa Ne základnám konstatuje, že její kampaň vedená pod heslem „Nevolte kandidáty pro radar“ byla úspěšná. Poprvé v dějinách České republiky intervenovala do voleb občanská iniciativa a to téměř na celém území státu. Nečekaně velké množství občanů se na nás obracelo s žádostí o doplňující informace. Takovou zpětnou vazbu nikdy jiná akce Iniciativy nevyvolala.

Oslabení pozic vládních stran znamená nový problém pro koalici připravující se na protlačení smluv o radaru sněmovnou. Vláda s tak slabým mandátem nemůže než spoléhat na další přeběhlíky. Se začátkem příští schůze parlamentu, dne 21. října, pořádá proto Iniciativa Ne základnám od 17:00 hod. na náměstí Jana Palacha demonstraci. „Připomeneme na ní, že odpor proti radaru neutuchá a že i hlasování jednotlivých poslanců budeme sledovat a pamatovat si je, ať už sedí ve sněmovně v barvách kterékoliv strany,“ dodává mluvčí Iniciativy Jana Glivická.


Tiskoví mluvčí: 
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press