Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Protestujeme proti záměru ODS schválit na poslední chvíli v Senátu smlouvy o radaru

28.10.2008

Iniciativa Ne základnám zásadně protestuje proti záměru senátorů za ODS odsouhlasit na čtvrtečním zasedání Senátu obě smlouvy o radaru. Senát bude zasedat naposledy ve starém složení. Dosavadní senátoři nemají k takovému rozhodnutí mandát voličů, protože byli zvoleni bez toho, že by otázka vybudování vojenské základny USA byla volebním tématem. Pravý opak platí o nově zvolených senátorech.

Připomeňme i výrok kandidáta do Senátu za ODS Petra Skokana, který před druhým kolem voleb vyjádřil svou podporu celostátnímu referendu o radarové základně. Postoj k radaru tedy byl, jak už jsme několikrát zdůraznili, nedílnou součástí rozhodování voličů. Podpora radaru a odmítání referenda patřily k příčinám drtivé a zcela bezprecedentní porážky ODS ve právě skončených regionálních a senátních volbách.

Svým současným postojem se ODS z posledních sil snaží protlačit smlouvy, které většina občanů již dva a půl roku odmítá a podle toho i hlasovala ve volbách. Pokud se ODS pokusí protlačit smlouvy na poslední schůzi Senátu, kde má nadpoloviční většinu, bude to znamenat pošlapání i té nejelementárnější slušnosti a principů parlamentní demokracie a otevřený výsměch všem demokratickým principům. Takový krok by měl velmi závažné a dlouhodobé negativní dopady na politické poměry v naší zemi.

Iniciativa Ne základnám tedy vyzývá senátory, aby respektovali vůli voličů a neschvalovali na svém čtvrtečním zasedání smlouvy o radaru.

Iniciativa Ne základnám také zorganizuje protestní akci před zasedáním Senátu.


Tiskoví mluvčí: 
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press