Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Iniciativa v Literárních novinách: Žádný z odpovědných politiků se nám nepostavil čelem

31.10.2008 - Literární noviny
(...)

Je zřejmé, že vaší iniciativě i odpůrcům stěžejního zařízení obecně se nedostalo náležitého prostoru v masmédiích. Přesto bych ale neřekl, že nedošlo k argumentačním střetům: bylo tu několik televizních debat, byl tu ostatně pan Klvaňa a jeho kampaň za dvanáct miliónů...

Ano, ale to jsou solitérní akce. Pan Klvaňa odešel, jak přišel, a nikdo z politiků nevyvodil z fiaska, které představovala jeho kampaň, osobní odpovědnost. Pak tu též byla proradarová iniciativa Nechceme radary, chceme rakety, která rovněž podnikla jen pár akcí a pak se odmlčela, což jsme tak nějak očekávali, zvláště poté, co na svých stránkách zveřejnili zvací dopis pro americkou armádu. (...) Žádný zodpovědný politik a zastánce radaru před nás však nikdy nepředstoupil. A to nám velmi vadí. Na debaty, o kterých jste mluvil prve, jsme museli proniknout do publika.

(...)


Celý rozhovor s mluvčími Iniciativy Ne základnám Janem Májíčkem a Janou Glivickou v LtN č. 44/2008  

Poznámka Ne základnám:
"Literárky" představují takřka jediné české celostátní tištěné noviny, které se kriticky věnují otázce amerického radaru i monitoringu masmediálního (ne)pokrytí této problematiky.
« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press