Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Debata o raketových základnách na půdě Filosofické fakulty UK

27.11.2006
Dne 28.11.06 se od 19.15h uskuteční v aule Filosofické fakulty Univerzity Karlovy debata na téma ,,Ano či ne americké protiraketové základně?“ Pozvání do panelové diskuse přijal filosof Erazim Kohák, tiskový mluvčí Ministerstva obrany ČR Andrej Čírtek a ředitel Občanského institutu Roman Joch. Za iniciativu Ne základnám vystoupí její mluvčí Jan Májíček.

Iniciativa Ne základnám s potěšením konstatuje, že se jí daří plnit jeden z úkolů, které si vytkla – rozpoutání veřejné debaty o systému protiraketové obrany. Naše radost je o to větší, že se debata bude odehrávat na půdě Univerzity Karlovy. Je to porpvé za dlouhou dobu, co se aktuální politické téma bude probírat na akademické půdě. I v tom spatřujeme náš příspěvěk k diskusi a rozšíření povědomí o problematice základen.

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní více než čtyři desítky organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press