Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

S českými nacionálními bolševiky nechceme nic mít

8.2.2009

Tisková zpráva iniciativy Ne základnám k situaci v Brně jako reakce na článek Karla Dolejšího "Na protiradarovém hnutí parazituje nacionálně bolševická strana"

Iniciativa Ne základnám prohlašuje, že situace v Brně dosáhla neúnosné míry. S okamžitou platností nepovažujeme skupinu působící dosud pod jménem Iniciativy v Brně za součást Iniciativy a vyzýváme všechny místní aktivisty a sympatizanty Iniciativy k ukončení kontaktů s touto skupinou. Iniciativa Ne základnám hodlá v nejbližší době iniciovat vznik nové brněnské skupiny. Informace o tom budou s předstihem zveřejněny na oficiálním webu Iniciativy www.nezakladnam.cz  

Poprvé byla Iniciativa Ne základnám informována o podivných kontaktech brněnské skupiny na jednotlivce z Nacionálně bolševické strany (Nacbol) před 17. listopadem 2008. Na důrazné upozornění, že takové kontakty jsou nepřijatelné a že poškozují dobré jméno Iniciativy, vydala brněnská skupina prohlášení, ve kterém se od spolupráce s Nacbol (1) a podobnými organizacemi distancuje. Považovali jsme to tedy za uzavřenou kapitolu, ke které došlo nedostatkem zkušenosti, neopatrností či omylem. Opětovný návrat tohoto problému nás nutí ke kroku, který jsme popsali výše.

Současně chceme poděkovat těm, kteří upozornili na situaci v Brně a poskytli nám tak cenný pohled z vnějšku. Sami nejsme schopni vše „uhlídat,“ nicméně „samočisticí mechanismy“ v Iniciativě fungují. Iniciativa Ne základnám je založena na dobrovolnosti a zodpovědnosti lidí, kteří se do její práce zapojí.

Boj proti radaru a za referendum ještě není u konce. Za dobu více jak dvou a půl let si Iniciativa Ne základnám prošla řadou útoků, pomluv a obtíží. To vše jsme přečkali a dokázali dál pracovat jen díky novým a novým lidem, kteří přišli a byli ochotní se s námi do společného projektu pustit. Žádáme proto všechny, kteří chtějí posílit hnutí proti radaru, aby se k nám připojili.

Za Iniciativu Ne základnám,
tiskoví mluvčí,

Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz


(1) Karel Dolejší se ve svém článku dopouští nicméně nepřesnosti, když ztotožňuje české Nacbol s ruskými. Na rozdíl od těch ruských, které popsal přesně, se v Brně jedná o bývalé členy rozpuštěného Komunistického svazu mládeže (KSM). To také dostatečně osvětluje politickou úroveň některých členů rozpuštěné organizace.

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press