Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zastupitel ODS poslal policii na petiční stánek

12.2.2009 - Jihlavské listy

Náměstek primátora Jihlavy Radek Vovsík (ODS) podle svých vlastních slov poslal policii na aktivisty iniciativy Ne základnám, kteří v sobotu 7.2. sbírali na jihlavském náměstí podpisy pod petici za referendum o americkém radaru.

Vyplývá to z Vovsíkova komentáře „Paradoxy“ zveřejněného v Jihlavských listech. Vřele doporučujeme ke studiu! Pan náměstek místo věcné kritiky útočí na jednu z mnoha přítomných osob, odbíhá záměrně do minulosti a účelově rozehrává antikomunistickou strunu. Nechybí ani fráze typu „obranný radar“.

Na Vovsíkův článek reagoval člen jihlavské skupiny iniciativy Ne základnám pan Vítězslav Krejčí.


Paradoxy pana náměstka – Aneb pohled z druhé strany

Dnes jsem si přečetl sloupek v rubrice „z vašich dopisů“, ve kterém se pan náměstek Vovsík svěřuje se svými zážitky ze „sobotní procházky“.

Jsem jedním z organizátorů petičního stánku, který byl v tento den na jihlavském náměstí. Bohužel, pan náměstek si z pěti lidí všiml pouze pana Zadražila. Nevím, co spolu mají. Možná, jak vyplývá z dalšího textu, že si pan Vovsík, tehdy roční dítě, pamatuje, jak tehdy devatenáctiletý pan Zadražil zval v roce 1968 okupační vojska do naší republiky a nemůže mu to zapomenout.

Je ale s podivem, že si pan Vovsík vůbec nevšiml nás, ostatních občanů, kteří nejdou tak jednoznačně zaškatulkovat, ani těch osmašedesáti občanů, kteří ten den připojili svůj podpis pod petici.

Nyní tedy paradoxy, které vidím já:

Paradox první – pan náměstek, aniž by si zjistil, o jakou akci jde, tvrdí, že akci organizuje jemu nepříjemná osoba a ostatní přítomné občany svého města ignoruje.

Paradox druhý – jeden z nejvyšších představitelů města Jihlavy nezná zákon 85/1990 Sb.- (Petiční zákon) a v rozporu s § 4 odst.3 tvrdí, že k petičnímu stánku je třeba jakýsi zábor, což tento zákon vylučuje.

Z toho pak vyplývá třetí paradoxní tvrzení, že tato akce byla nelegální a byla ukončena zásahem městské policie. A stačilo se zeptat strážníků!

Vysvětlení jeho omylu je prosté. Ve chvíli, kdy jsme petiční akci končili, přišli ke stánku dva strážníci městské policie a na rozdíl od pana Vovsíka, se informovali o jakou akci jde, s tím, že mají z radnice nahlášený nelegální zábor pozemku.

Na naše vysvětlení, že jde o uplatňování petičního práva, pro které, ze zákona, není žádné administrativní jednání nutné a po nějakém telefonátu, požádali o prokázání totožnosti některého z organizátorů. Nejblíže stojící kolegyně jim tedy dala svůj občanský průkaz, strážníci si zapsali nacionále a přátelsky se rozloučili. Jsou to prostě profesionálové!

Škoda, že pan náměstek, který, jak sám píše, byl na procházce, tedy nikam nespěchal, se nepřišel informovat sám. Zřejmě bychom mu i ten smysl hesel, jenž mu uniká, vysvětlili. Jistě by se mu pak věci nejevily tak paradoxně!

Vítězslav Krejčí
NE Základnám, Jihlava

 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press