Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jacques: Pobyt v USA na pozvání Bushovy vlády

28.2.2009 - web Michaely Šojdrové

Poslankyně Zelených Kateřina Jacques absolvovala v létě minulého roku pobyt ve Spojených státech. Spolu s několika dalšími vybranými českými politiky se zúčastnila programu organizovaného (placeného?) vládou USA. O těchto skutečnostech masmédia více méně pomlčela.

Kromě Jacques přijala pozvání i Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která o celé akci poskytla rozhovor, z něhož citujeme nejzajímavější pasáže: 

"Poslankyně Michaela Šojdrová si v létě „vyjela za oceán“. Nejednalo se však o povalování na plážích Karibiku, ale o nabitou pracovní cestu. Zúčastnila se zajímavého programu, který organizuje vláda USA pro perspektivní politiky a pracovníky veřejné správy. Program existuje od osmdesátých let, ale to se ho ze známých důvodů čeští politici ještě neúčastnili. Jeho hosty jsou až od devadesátých let a v minulosti jej absolvovali představitelé celého politického spektra, například poslanec Bohuslav Sobotka, poslankyně Evropského parlamentu Jana Hybášková nebo exministryně Petra Buzková. Letošní cesty se zúčastnili kromě M. Šojdrové (KDU - ČSL) také Kateřina Jacques (SZ), Miroslav Svoboda (ČSSD) a Michael Hrbata (ODS)."

(…)

"Navštívili jsme senát i parlament a věnoval se nám štáb senátora DeMinta. (…) Na většině jednání federálních institucí ve Washingtonu, se opakovala právě témata protiraketové obrany, dále víza a zahraniční politika v oblasti Íránu a Afgánistánu. I když to byly instituce na sobě nezávislé, jejich reakce v těchto oblastech byly naprosto totožné."

(…) 

"Zajímavé byly spíš návštěvy a jednání v různých státních institucích. Například návštěva Pentagonu."

(…)  


Zdroj: web poslankyně Michaely Šojdrové »


                                      •            •            •


Účast Miroslava Svobody není náhodná. Tento sociální demokrat v minulosti opakovaně naznačil, že by mu americký radar nevadil. Patří ostatně do skupiny českých politiků, kteří si udělali výlet na Marshallovy ostrovy. Nechyběl ani při slavnostním podpise radarových smluv (více informací například zde, zde a zde). Ve skutečnosti a jistě jen shodou náhod radar podporují všichni čtyři poslanci z různých stran, kteří absolvovali shora popsaný program vlády USA...  « zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press