Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Bursík napadl petiční stolek Ne základnám

1.3.2009 - Iniciativa Ne základnám
V sobotu 28.02. proběhla na Novotného lávce v Praze republiková rada strany Zelených. Rozhodovala o složení kandidátky do nadcházejících voleb do evropského parlamentu.  

Vnitrostranická opozice nedostala šanci, přední volitelná místa obsadili bez výjimky Bursíkovi lidé oddaní americkému radaru – náměstek na Bursíkově ministerstvu životního prostředí Jan Dusík, Bursíkova družka Kateřina Jacques, poslanec Zelených Přemysl Rabas, socioložka Jiřina Šiklová a současný člen evropského parlamentu za německé Zelené Milan Horáček (němečtí Zelení jako strana ale americkou raketovou “obranu“ odmítají).  

Iniciativa Ne základnám uspořádala ten den na místě konání republikové rady happening, jehož podobu zachycuje níže přiložená dvojice fotek. Protestní akci a sběr podpisů na petici pro referendum však narušil incident Martina Bursíka a Kateřiny Jacques

Bursík s Jacques přicházeli ke stolku a když viděli nápis Strana zelených (pod kterým z jedné strany byl radar s nápisem proti radaru a z druhé strany s radarem do evropského parlamentu), tak se na stolek vrhli a nápis strhli. Bursík ho následně zmačkal a hodil pod stůl. Jacques “vysvětlila“ přítomné člence iniciativy Ne základnám Evě Novotné, že tak činí pro její dobro (sic!), protože zneužití loga JEJICH strany je prý trestné.  

Obludnost takto vyslovené hlouposti není třeba příliš rozvádět, snad jen, aby novináři přestali jakkoli používat název Strany zelených, jestli nechtějí mít problémy se zákonem. Ale i kdyby měl Bursík pravdu, mohl v klidu přistoupit, POZDRAVIT a vznést svoji připomínku, případně přivolat policii. Pan ministr místo toho opět vyřešil situaci v souladu se svým oblíbeným heslem “donutíme je Katuško silou“.

Vicepremiér Bursík se tak pravděpodobně dopustil nezákonného jednání, konkrétně poškozování cizí věci a bránění výkonu petičního práva. Vše by mělo být zaznamenáno příslušnou pouliční kamerou monitorující oblast Novotného lávky.
« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press