Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Proradarová vláda padla

24.3.2009 - Iniciativa Ne základnám

V úterý 24.3. byla vládě Mirka Topolánka vyslovena nedůvěra. Stalo se tak přesně týden poté, co koalice stáhla z projednávání radarové smlouvy.

Iniciativa Ne základnám konstatuje, že došlo ke krachu vlády, která od svého vzniku pošlapávala principy demokracie, neboť nehleděla na názor občanů a dokonce i vlastních voličů, a prosazovala umístění cizí vojenské základny na území České republiky. Zarputile přitom bránila referendu a to navzdory skutečnosti, že svou vůli rozhodnout v něm deklarovala soustavně naprostá většina obyvatel.

Iniciativa Ne základnám považuje proto za správné, že tato nedemokratická a arogantní vláda padla. Zároveň chceme vyjádřit přesvědčení, že jakoukoli vládu, ať už ji sestaví a povede kdokoli, čeká stejný osud, pokud se odváží znovu prosazovat cizí vojenskou základnu na našem území. Budeme pečlivě sledovat následující vývoj a připomínat sliby i postoje jednotlivých politických stran. Rozhodnutí o smlouvách je totiž otázkou domácí politiky.

Iniciativa Ne základnám vyzývá všechny spoluobčany, kteří odmítají umístění radaru v Česku, respektive žádají referendum k této otázce, aby vytrvali i nadále a zúčastnili se demonstrace u příležitosti návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy. Protest se uskuteční 5.4. od 15.00h na Václavském náměstí v Praze. Kromě představitelů Iniciativy Ne základnám promluví na akci zástupci Ligy starostů proti radaru, představitelé parlamentní opozice proti radaru a další hosté.


Tiskoví mluvčí: 
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press