Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Obama v Praze: Vzkažme mu, že radar nechceme

2.4.2009 - Iniciativa Ne základnám
U příležitosti návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v České republice pořádá Iniciativa Ne základnám demonstraci proti radaru. Protest se uskuteční v neděli 5.4. od 15:00 na Václavském náměstí v Praze. Následovat bude pochod městem ke Kongresovému centru, kde se má konat summit USA-EU.

Na akci kromě zástupců Iniciativy Ne základnám vystoupí: Jan Neoral, starosta obce Trokavec a zástupce Ligy starostů proti radaru, režisér Zdeněk Troška, představitelé parlamentní opozice proti radaru, redaktor nezávislého deníku Britské listy Štěpán Kotrba a další. 

Na místě budou petiční a informační stánky a zvláštní vydání časopisu Iniciativy s rozhovory s osobnostmi veřejného života. Celé shromáždění bude také doprovázet hudba, protože díky pádu pro-radarové vlády je důvod k malé oslavě.

Demonstrace si klade za cíl upozornit amerického prezidenta a světová média, že čeští vládní politici nereprezentují v otázce radaru většinový názor společnosti, která již téměř tři roky vystupuje proti plánu na vybudování radarové základny USA.


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press