Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Tisková konference iniciativy na půdě Poslanecké sněmovny PČR

1.2.2007
Ve čtvrtek 1.2.2007 se pod záštitou místopředsedkyně sněmovního výboru pro evropské záležitosti Mgr. Anny Čurdové a místopředsedkyně sněmovního zahraničního výboru Bc. Kateřiny Konečné uskuteční tisková konference Iniciativy Ne základnám.

Iniciativa s potěšením přijímá možnost vystoupit na parlamentní půdě. Domníváme se, že je to v souladu s jedním z našich cílů: rozproudit veřejnou debatu, která bude reflektovat argumenty zastánců i odpůrců základny. Půda Poslanecké sněmovny PČR je pro nás o to významnější, že jsou to právě zákonodárci, kteří mohou rozhodnout o uskutečnění referenda v otázce umístění komponentů Národního protiraketového systému USA.

S potěšením využíváme této příležitosti proto, že můžeme opět zopakovat své výhrady k umístění americké radarové či raketové stanice v ČR:

• Neplynou z ní pro Českou republiku žádné výhody, jen rizika
• ČR by se tak stala součástí agresivní zahraniční politiky, na kterou by neměla vliv
• Jsou vážné obavy z vlivu na životní prostředí a život obyvatel
• Budování dalších vojenských zařízení ve Střední a Východní Evropě roztáčí nová kola zbrojení, na kterých nemají občané ČR žádný zájem

Na tiskové konferenci vystoupí tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám Jan Májíček a Jan Tamáš, místopředsedkyně sněmovního výboru pro evropské záležitosti Mgr. Anna Čurdová a místopředsedkyně sněmovního zahraničního výboru Bc. Kateřina Konečná.

Poslanecká sněmovna PČR, Sněmovní 4, místnost 23
Čtvrtek 1. února 2007 ve 14 hodin

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press