Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

K odstranění žiletkového plotu v Brdech

20.5.2009
V souvislosti s ohlášeným odstraněním žiletkového plotu kolem kóty 718 varuje Iniciativa Ne základnám před přeceňováním tohoto kroku. „Nejedná se v žádném případě o odstoupení české vlády od záměru nechat vybudovat v Brdech radarovou základnu USA,“ zdůraznil mluvčí Iniciativy Jan Májíček. 

Důležité bude v nejbližší době sledovat, jak dopadnou jednání v Polsku o stále ještě neuzavřené smlouvě SOFA a zda Pentagon pošle našim severním sousedům rakety Patriot přislíbené kdysi coby součást původních dohod
o budoucím rozmístění amerických antiraket.

Zároveň mezi Washingtonem a Moskvou probíhá dialog o dalším snížení počtu jaderných zbraní, přičemž téma protiraketové obrany představuje hlavní sporný bod. „Potvrzuje se tak dlouhodobý názor Iniciativy, že rozrůstající se americký štít zvyšuje zbytečně napětí a nedůvěru v mezinárodních vztazích,“ komentovala situaci mluvčí Iniciativy Jana Glivická.

Jedinou pozitivní zprávou tedy zůstává, že odstranění žiletkového plotu usnadní přístup do prostoru kóty 718 a umožní konání občanských inspekcí přímo na místě.


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com

Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz

 

 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press