Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Radar jako volební memento

28.5.2009 - Jan Keller, Právo

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a politické strany se předhánějí v ujišťování, že vůle občanů je pro ně posvátná. V případě některých z nich to zní hodně nevkusně.

Po dva roky nám tvrdili představitelé tří koaličních stran, že občan nemá právo rozhodovat o skutečně důležitých věcech, jako je americký radar na našem území. Pouze politici mají informace, pouze oni jsou kompetentní.

Podle nejnovější zprávy amerických a ruských odborníků nás radar nijak neochrání před případnými raketami z Iránu. Mirek Topolánek (ODS), Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), Karel Schwarzenberk ani Martin Bursík (SZ) tuto zprávu ani slovem nekomentovali.

Jejich jednání je nepochopitelné. Pokud by přece mysleli vážně to, co celou tu dobu tvrdili, museli by nyní své odhodlání chránit Evropu americkým radarem inzerovat na všech billboardech jako svůj hlavní volební trumf. Jejich televizní spoty by se měly jen hemžit bílou koulí v Brdech.

Namísto toho v nich vidíme defilovat krávy a voly, což je pro Evropu jistě vysoce signifikantní informace. Z kóty pro radar v tichosti mizí žiletkový drát. Vypadá to, že projekt byl potichu odpískán. Už se ani nedovíme, jaké cíle vlastně sledoval. Ty obranné dost dobře nemohl.

Když přesně totéž, co dnes tvrdí expertní komise, vyložil v Praze koncem minulého roku jeden z předních amerických odborníků na raketovou obranu, Mirek Topolánek zesměšňoval jeho informace řečmi o tom, že Američan si jel zřejmě před Vánocemi do Prahy jen nakoupit. Mohl by snad takto mluvit kompetentní politik? Stejný člověk nyní žadoní, aby mu občané, jimž prý vždy pozorně naslouchal, dali opět svůj hlas. Nemůže se dočkat, až po volbách zase ukáže prostředníček.

Kateřina Jacques se nikdy neomluvila za své výpady proti odpůrcům radaru. Dodnes nikdo nedementoval obvinění, že pracují v ruském žoldu. Bursíkova účast na podvodu s radarem přitom významně přispěla k rozpadu zelených. Napravuje to tím, že pózuje na žebřiňáku. Už aby na něm mohl zůstat, nadělá tam méně škod


Zdroj: Právo, 26.05.2009

 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press