Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Evropští humanisté protestovali před českými ambasádami v několika městech v celé Evropě

14.2.2007
Iniciativa Ne Základnám včera v podvečer uspořádala v Praze před Úřadem vlády demonstraci proti umístění základny systému národní raketové obrany USA na našem území. Demonstrace se zúčastnilo přes 1000 lidí.

Protest podpořili humanisté z celé Evropy, kteří uspořádali demonstrace před českými ambasádami v Maďarsku, Itálii (v Miláně a Římě), Německu, Řecku a Argentině. Vyjádřili tak svou podporu české iniciativě a předali své protestní dopisy, ve kterých vyjádřili své obavy, že: " ... vystavění základen USA na území Evropy výrazně zvýší mezinárodní napětí a povede k obnovení ‘studené války‘ a k novým závodům ve zbrojení."
Další demonstrace se bude konat dnes ve Švýcarsku.

Protestní dopisy české vládě, parlamentu i prezidentu republiky odeslaly i další členské organizace Evropské humanistické regionály, z mimo již zmiňovaných zemí také z Holandska, Anglie, Španělska a Francie.

Pokračováním této evropské spolupráce proti rozšiřování vojenských základen v Evropě bude také vystoupení předsedy Humanistické strany a tiskového mluvčího Iniciativy Ne Základnám Jana Tamáše na sobotní demonstraci v italské Vicenze. Na tomto protestním shromáždění se očekává účast několika desítek tisíc lidí z celé Itálie.

Za Humanistickou stranu
Jan Bednář - místopředseda« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press