Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Praha: ÚT, 8.9. Obklíčení poslanecké sněmovny

4.9.2009
V uplynulých dvou letech jsme uspořádali několik akcí přímo před Poslaneckou sněmovnou. Několikrát jsme ji obcházeli s transparenty pod heslem „Parlament nás neobejde, obejdeme parlament“, potom ji obešel lidský řetěz táhnoucí se přes řeku ke sněmovně a zpět, pak se u ní objevili dopravní značky v rámci happeningu „Stop poslancům pro radar“.

Můžeme říct, že jsme se s našimi milými poslanci opravdu spřátelili. Mnozí nás vítali slovy „Už zase vy? To vás to ještě baví?“ a snad samou radostí se jim viditelně zrychloval tep. Někteří zřejmě tak vysoce oceňovali estetickou hodnotu našich happeningů, že nechtěli celkovou vyrovnanou kompozici rušit svou přítomností a doslova kolem nás probíhali a zmizeli ve sněmovně dřív, než bys řekl „Nevolte poslance pro radar“. A našly se i osobnosti s tak vyvinutým nesobeckým cítěním, které chtěly ten radostný pohled na občanskou angažovanost dopřát mnohem širšímu publiku a posílali nás třeba až do Ruska.

Považujeme proto za svou povinnost rozloučit se s našimi přáteli u příležitosti zahájení poslední schůze Sněmovny před říjnovými předčasnými volbami. V úterý 8.9., od 8:00 do 14:00 obklíčíme sněmovnu, každý ze 76-ti okresů v České republice pod svou vlajkou. Happeningu se můžete zúčastnit v jakoukoli dobu mezi těmito hodinami. Pokud předem víte, kdy budete moct přijít, dejte nám prosím vědět na info@nezakladnam.cz zjednodušíte tím organizaci celé akce.

Na happening se nejlépe dostanete ze zastávky tramvají Malostranské náměstí; Sněmovna je zelenožlutá budova přímo na náměstí po pravé straně z pohledu od zastávky ke chrámu sv. Mikuláše. Výchozím bodem nicméně bude stánek Iniciativy Ne základnám na rohu Malostranského náměstí a ulice Mostecká (opět viditelný z tramvajové zastávky).

V říjnu sněmovna změní své složení, ale s mnohými s poslanců se jistě budeme setkávat i po volbách. Pojďme jim proto společně připravit zážitek, který budou mít v paměti i v novém volebním období. Ale zároveň je důrazně upozorněme na skutečnost, kterou shrnuje heslo všech naši akcí do předčasných voleb:  

Budoucí poslanci rozhodnou o radaru, my rozhodneme o budoucích poslancích.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press