Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zrušení výstavby radaru je správný krok

17.9.2009 - Iniciativa Ne základnám
Iniciativa Ne základnám vítá rozhodnutí prezidenta Obamy zrušit projekt vybudování radarové základny v České republice. Jsme přesvědčeni, že právě odpor občanů, který trval tři roky, k tomuto rozhodnutí významně přispěl. Jak řekl mluvčí Iniciativy Ne základnám Jan Májíček: „Obamově administrativě by se jinak rozhodovalo, kdyby byly proradarové smlouvy ratifikovány. O tom, že je v České republice silný odpor proti tomuto plánu v USA dobře věděli.“

Iniciativa Ne základnám však svou činnost zatím neukončuje. „Ačkoli slavíme, zůstáváme ostražití, neboť český parlament neměl ještě možnost obě proradarové smlouvy zamítnout,“ dodává mluvčí Iniciativy Jana Glivická.

Podle plánu proběhne dnes v 15:30 na Náměstí Jana Palacha tisková konference, na které se představitelé vyjádří jednak k aktuálnímu dění a zároveň bude představen autobus Nezákladňák, který se vydá na svou slavnostní cestu po České republice v pátek 18. září.

Rádi bychom také poděkovali těm 170 000 lidí, kteří podepsali petici za referendum o základně a byli aktivní. Bez jejich úsilí bychom nikdy nedošli tak daleko.


Tiskoví mluvčí: 
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press