Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Setkání s viceprezidentem Joe Bidenem

20.10.2009

V pátek 23. října navštíví Prahu viceprezident USA Joe Biden. Kromě představitelů státu, vlády a opozičních politiků, se má setkat se zástupci významných společenských iniciativ. Iniciativa Ne základnám proto oslovila Velvyslanectví USA v Praze a nyní jedná o době a podobě setkání.

Domníváme se, že je velmi důležité, aby na setkání s Joe Bidenem byli i zástupci občanské opozice, která přes tři roky odmítala nesmyslný projekt radarové základny v Brdech. Dnes se hovoří o jiném, mnohem nebezpečnějším a stejně nesmyslném projektu mobilních antiraket. I tento projekt je třeba odmítnout a sdělit viceprezidentovi USA, že pokud se rozhodnou tento projekt na území ČR prosazovat, setkají se znovu se silnou nevolí. Iniciativa Ne základnám je připravena opět vystoupit v plné síle a znovu organizovat účinné protesty proti takovémuto plánu.

 

Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době ji podporuje na šest desítek organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz.

 

Tiskoví mluvčí:  

Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com

Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: jana.glivicka@gmail.com  


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press