Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Kdo je hrozbou?

29.10.2009 - Přeložil: Rudolf Převrátil
Lockheed Martin dostal zakázku za 1 miliardu USD na obranu Aegis proti balistickým raketám

MOORESTOWN, New Jersey, 26.10.2009 – Agentura pro protiraketovou obran (Missile Defense Agency, MDA) Ministerstva obrany USA zadala společnosti Lockheed Martin zakázku v hodnotě 1 miliardy USD na další vývoj a zdokonalování zbraňového systému Aegis pro obranu proti balistickým raketám (BMD).

Podle této zakázky bude divize společnosti Lockheed Martin pro pozemní a námořní BMD sídlící v Moorestownu konstruovat, vyvíjet, integrovat, testovat, dodávat a instalovat další systémy Aegis pro námořní síly USA a jejich spojenců.

„Tato zakázka znamená jednak pokračování prudkého vývoje protiraketového systému Aegis jako odpovědi na rostoucí hrozby globální bezpečnosti, jednak zvýšení počtu lodí s kapacitou BMD nasazených na moři tím, že BMD Aegis bude integrována do modernizačního programu systému Aegis,“ vysvětlil Orlando Carvalho, viceprezident společnosti Lockheed Martin a generální manažer divize dokončujících prací. „Tím se dál zvýší celosvětová poptávka po systémech Aegis BMD, zejména vzhledem k nedávné změně politiky administrativy pokud jde o evropskou protiraketovou obranu.“

V současnosti je systémem Aegis BMD vybaveno celkem 21 válečných plavidel – 19 v námořnictvu USA a 2 v japonských námořních silách sebeobrany -, které mají certifikovanou schopnost zasáhnout proti balistickým raketám a provádět dlouhodobé dohlížecí a sledovací mise. USA v současnosti upravují pro systém Aegis BMD další dvě lodě ze základen na východním pobřeží USA.

Zbraňový systém Aegis je první světový systém námořní obrany, který současně tvoří námořní složku Systému USA pro obranu proti balistickýn raketám (the U.S. Ballistic Missile Defense System, BMDS). Jeho precizní radar SPY-1 a integrovaný systém velení a řízení hladce navádí interceptor a dodává jeho raketě informace o trajektorii cíle, které jsou zapotřebí pro definitivní zacílení. Byla prokázána jeho schopnost zjišťovat, sledovat a napadat cíle sahající od křižujících střel letících těsně nad hladinou až po balistické rakety v kosmickém prostoru. Zbaňový systém Aegis BMD je také integrován s BMDS. Přijímá data o sledovaných cílech od jiných prvků BMDS a předává jim vlastní informace ze sledování.

Celkem 92 lodí vybavených systémy Aegis, které jsou v současnosti nasazeny do služby po celé zeměkouli, už má za sebou víc než 950 let zkušeností z námořních operací a odpálilo už v testech a reálných operacích přes 3 500 raket. Vedle USA je Aegis upřednostňovaným zbraňovým systémem pro Austrálii, Japonsko, Norsko, Jižní Koreu a Španělsko.

Lockheed Martin je světovým lídrem v systémové integraci a vývoji systémů a technologií protivzdušné a protiraketové obrany, včetně prvního operačně způsobilého systému protiraketové obrany na světě ničícího cíle nárazem, Patriot Advanced Capability-3 (PAC-3). Má také značné zkušenosti v oblasti interceptorových systémů, ničících zařízení, bojového velení, řízení a komunikace, přesné zaměřovací a sledovací optiky, stejně jako v oblasti radarů a dalších senzorů umožňjících zpracování signálů a slučování dat. Společnost významně příspívá ke skoro všem důležitým systémům protiraketové obrany USA a je partnerem v několika globálních projektech protiraketové obrany.

Společnost Lockheed Martin se sídlem v Bethesda, Maryland, je globální bezpečnostní společností zaměstnávající po celém světě asi 140 000 lidí. Zabývá se především výzkumem, konstruováním, vývojem, výrobou, integrováním a údržbou pokročilých technologických systémů, produktů a služeb. Korporace vykázala v roce 2008 objem prodeje celkem 42,7 miliard USD.

Media Contact: Kathy Baier 856-722-3006; 609-472-7954; Kathleen.m.baier@lmco.com

Převzato: http://www.globalsecurity.org/space/library/news/2009/space-091026-lockheed-
martin01.htm

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press