Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Iniciativa Ne základnám se vydává do ulic

2.12.2009 - Jarka Richterová
 

V sobotu 28.11.09 se nás sešlo 15 aktivistů k vlastnoruční výrobě piketů a jimi vyzdobeni jsme se vydali do pražských ulic. Ve snaze informovat občany, rozptylovat lhostejnost některých, podnítit k přemýšlení, diskusi a demokratickému uplatňování občanských práv jsme rozdávali letáky s názvem: "Žádné rakety ani velitelství kosmických válek na území ČR!" "Vláda premiéra Fischera nemá vůbec žádný mandát k jednání!" který upozorňuje na to, že zrušením projektu radarové základny na našem území snahy americké vlády o umístění prvků americké raketové obrany v Česku nekončí a že nově plánovanými projekty by naše území bylo ještě více ohroženo.

Cestou jsme mj. potkali pana poslance Cyrila Svobodu. Pozdravili jsme ho megafonem a volali na něj, že chceme věřit, že bude hlasovat v souladu s vůlí občanů. Jen se slabě a mírně rozpačitě usmíval a spěchal se ukrýt do sídla lidovců. Ještě do průchodu za ním znělo, že většina občanů si tu žádné rakety nepřeje.

Iniciativa Ne základnám tedy nepolevuje ve svém úsilí, právě naopak. Cítíme, že nyní je toho ještě více třeba.

A vybízíme občany - nebuďme lhostejní, uplatňujme svá občanská práva, požadujme zákon o celostátním referendu, pišme poslancům. Volme ty, kteří jsou proti cizím vojenským prvkům na našem území, pro refrendum.

Přidáte se k nám?


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press