Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Rezoluce ,,Evropa jako cíl?

31.3.2010

 

Rezoluce ,,Evropa jako cíl?"
jako výzva politikům Evropy

Na dnešní konferenci přijímáme rezoluci, ve které se my, účastníci, vyjadřujeme k postupu představitelů našeho státu v otázkách nové strategické koncepce NATO.

Vyzýváme vládu ČR a všechny politické strany k otevřené debatě o tom, jakým způsobem má být ČR do projektů NATO zapojena. Doposud prezentované nové postoje NATO zcela mění původní charakter NATO jako obranné instituce členských států. Žádáme vládu ČR a všechny politické strany, aby již neobcházely občany země při jednáních tak závažného charakteru, jako je naše zapojení do nových vojenských projektů. Nejsou nám lhostejné výdaje státu na zbrojení.

Žádáme zveřejnění doposud utajovaných jednání. Žádáme jasné vyjádření ohledně toho, jaké konkrétní nebezpečí Evropě a ČR hrozí - a v souladu s tím žádáme zahájení veřejné debaty o možných způsobech předcházení těmto hrozbám. Vyzýváme vládu ČR, aby vyhlásila celostátní referendum o otázkách či otázce vzešlé z této veřejné debaty.

Odmítáme nést odpovědnost za zabíjení civilních obyvatel v cizích státech prostřednictvím vojáků naší země, odmítáme jednou pro vždy podporu zbrojním firmám, které na zabíjení profitují. Odmítáme nést odpovědnost za vojenské uskupení NATO, které svojí novou Strategickou koncepcí chce převzít roli světového hegemona, a to vše při neustálém porušování mezinárodního práva.

Iniciativa Ne základnám, Praha 4.3.2010
Konference: Evropa jako cíl?
Poslanecká sněmovna ČR


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press