Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nenechat si nic líbit

14.4.2010 - Iniciativa Ne základnám
Adresováno: 
MF DNES, iDnes, vydavatelství Marfa, a.s.Věc: zveřejnění dodatečného sdělení dle zákona č. 46/2000 Sb. v souladu s § 10


Dne 9.4.2010 byla v periodiku MF DNES na straně č. A3 zveřejněna má fotografie s textem:
,, Málo nás Protiradarové demonstrace už poněkud vyšly z módy. Účast tomu odpovídala. Foto Dan Materna, MF DNES ".

K zveřenněné fotografii a textu Vám sděluji, že z fotografie není zřejmý počet aktivistů na heppeningu a zároveň nikde z předmětu pořádání happeningu nevyplývá, že by se jednalo protiradarovou demonstraci.
Z vydanané tiskové zprávy Iniciativy Ne základnám je jasně definováno, že aktivity iniciativy jsou zaměřeny na upozornění - likvidace jaderného šrotu není odzbrojování. Vlastní název iniciativy ,, Ne základnám" i cíle aktivit vyjadřují, že likvidace cizích vojenských základen je nejsrozumitelnější krok k odzbrojování. Pokud raketové nosiče nebudou umisťovány na pozemcích sympazitantů podporujících budovaný raketový systém, budou to cizí vojenské základny, kde nosiče jsou nebo budou umisťovány.
Uvedený text pod mojí fotografií mě zesměšňuje a podsouvá čtenářům tvrzení, že aktivisté jsou hlupáci, kteří nevědí co dělají.


Ve smyslu výše uvedenéného zákona Vás žádám o uveřejnění dodatečného sdělení včetně se zveřejnění fotografie z 9.4.2010 ze strany č. A3 MF DNES s následujícím textem:

Vydavatelství Marfa, a.s. a MF DNES se omlouvají za zesměšňující text uveřejněný pod fotografí ve vydaném periodiku dne 9.4.2010 a uvádí skutečnost na pravou míru. Aktivistka Iniciativy Ne základnám svojí účastí na heppeningu upozorňuje, že likvidace jaderného šrotu není odzbrojování.

Novotná Eva

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press