Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nizozemsko, Belgie, Polsko proti jaderným zbraním, ČR pro.

27.4.2010 - Iniciativa ne základnám

Pravicová a militantní orientace našich masmédií, tedy její drtivé většiny, nedá prostor a nebude ,,nezaujatě" informovat občany našeho státu, jak to vidí občané se svým vztahem k jaderným zbraním v jiných státech EU. Ministr Martin Barták, bez jakéhokoliv mandátu s tichým souhlasem vlády a pravicových stran, bude do roztrání svého těla sloužit zájmům zbrojařských firem a na to navázané mocenské elitě. Názory občanů jsou to poslední, co by mělo váhu, přestože mu hlasitě sdělují: jaderné zbraně nemají v Evropě co dělat a cizí vojenské základny jakbysmet. Okolní státy se potýkají se stejnými ekonomickými problémy jako my, ale neodsunují problematiku mezinárodní politiy a snižování mezinárodního napětí na vedlejší kolej. 

 

DNI ANTYWOJENNE 


organizator Inicjatywa "Stop Wojnie"

10-11 kwietnia 2010 

Warszawa


 Inicjatywa „Stop Wojnie” organizuje w dniach 10-11 kwietnia w Warszawie Dni Antywojenne. W ich ramach planowane są koncert, konferencja i, oczywiście, demonstracja. Data wiąże się ze zmianą kontyngentu wojskowego w Afganistanie (13 kwietnia) i zwiększeniem liczby obecnych tam polskich żołnierzy do 2600 (plus 400 w tzw. odwodzie strategicznym).

Najważniejszym celem Dni Antywojennych jest mobilizacja sprzeciwu społecznego przeciw wspieraniu przez władze polskie kolejnych wojen prowadzonych w ramach tzw. „wojny z terrorem”, a będących w istocie wojnami o interesy możnych tego świata. Głównym tego wyrazem jest obecnie wojna w Afganistanie, która po ponad ośmiu latach przynosi z jednej strony coraz więcej ofiar, a z drugiej coraz więcej wysyłanych żołnierzy.

Wysyłanie zwiększonego kontyngentu na wojnę afgańską będzie dla nas czasem protestu przeciw ciągłemu wspieraniu okupacyjnych wojen przez polskie rządy - niezależnie od orientacji politycznej - wbrew równie konsekwentnie wyrażanej woli większości społeczeństwa.

Jeśli chcesz pomoc w przygotowaniu Dni Antywojennych (jakiejkolwiek ich części) daj znać! Wszelka pomoc się przyda.

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press