Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Pomozte rozšířit iniciativu ve vašem okolí

26.2.2007 - NE základnám
Aktualizováno. Předem bychom rádi za iniciativu NE základnám poděkovali vám všem, kteří jste v tomto nelehkém úsilí o zabránění vzniku vojenské základny USA na našem území společně s námi. Tato občanská iniciativa se zrodila před více než půl rokem a od té doby se ji podařilo uspořádat nemalé množství významných aktivit, sesbírat pod petici za referendum přes 15 000 podpisů, získat podporu 50 organizací, mnoha osobností a statisíců lidí a její hlas rozšířit nejen do celé republiky, ale i po celé Evropě a dále i za její hranice do vzdálených míst světa.

To je jistě nemalý úspěch, ovšem tím zdaleka naše úsilí nekončí, ale naopak. Bohužel bojkot iniciativy ze strany sdělovacích prostředků je stále silnější a cenzura a neobjektivní jednostranné informování bude větší a větší. Uvědomujeme si proto, že právě nyní je okamžik, kdy je potřeba dát tomuto úsilí co nejvíce síly a zaktivovat co nejvíce lidí, kteří cítí či si uvědomují jaké riziko do budoucnosti představuje politika zbrojení nejen pro nás občany této země, ale celé lidstvo. Jinými slovy, jestli je potřeba něco udělat k zabránění výstavby vojenské základny USA na našem území, nenechat opět rozhodnout o nás bez nás, je to právě teď.

Prozatím většina aktivit iniciativy proběhla v Praze, ovšem nyní je velmi důležité rozšíření aktivit do celé republiky. Již se začala iniciativa organizovat v Brně, Ostravě, Plzni a další místa jsou na obzoru. Naléhavost této výzvy směřuje nejen (avšak zejména) k vám všem, kteří žijete mimo hlavní město ve větším nebo menším městě či ve vesnici. Kontaktujte nás, prosím, proto všichni, jenž se můžete ve vašem místě pokusit o jakoukoliv aktivitu.

Možností, co udělat, je mnoho. Nejlepší způsob je zorganizovat setkání lidí z vašeho okolí, na které můžeme přijet a pomoci vám rozjet aktivity. Další možnosti jsou například: organizování petičních stánků, nalezení míst, kde bude možné petici podepisovat, rozšiřování letáčků a informačních materiálů iniciativy, uspořádání besedy či protestní akce, atd.

Věříme, že společně máme šanci zabránit vzniku vojenské základny Spojených států na našem území!

Za iniciativu NE základnám

Jan Bednář – mobil 608 731 162
Ivona Novomestská – mobil 777 232 883SETKÁNÍ INICIATIVY V BRNĚ:
každou středu v 19 hodin v klubu 7. nebe na Jánské 9 (Mapa).
Všichni občané, kteří by se chtěli aktivně zapojit, jsou vítáni.
Více informací na: info@nezakladnam-brno.org a tel. čísle 721 452 389 (Milan Valach). www.nezakladnam-brno.org

KONTAKTY NA INICIATIVU V DALŠÍCH REGIONECH »

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press