Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

TOP 09, křišťálově čistí?

13.4.2011 - Posted on 24/02/2011 by mzvcr

Jak šetří kníže: Opravit za 47 milionů. Pak zavřít<< EXKLUSIVNĚ >> Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nechal před časem zavřít několik ambasád. Včetně té, kterou předtím rekonstruoval.

Budova velvyslanectví v Keni (Nairobi) prošla jen před pár lety rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 50 milionů korun. Tehdy byl ministrem zahraničí Karel Schwarzenberg.

Před rokem tentýž ministr nařídil zavřít několik zastupitelských úřadů. Včetně tohoto.

Přitom se ještě nedávno úspěšnou rekonstrukcí, kterou provedla coby generální dodavatel jihlavská stavební firma PSJ holding, a. s., ministerstvo chlubilo.

PSJ holding si vůbec přišla u MZV na řadu zajímavých kontraktů – vedle rekonstrukce zmíněné ambasády rekonstruovala ambasády v Brazílii, Ženevě, Tel Avivu či dosud největší „černou díru“  MZV – Český národní dům v New Yorku, který si vyžádal náklady (zatím) ve výši téměř 800 milionů korun. Celkem rtato firma ekonstruovala asi patnáct zastupitelských úřadů.

Rekonstrukce rezidence velvyslance v Nairobi (Keňa) probíhala v letech 2006-2007. Vedle rezidence došlo i k úpravám souvisejících vedlejších objektů a vůbec celého areálu. Zakázka stála 44,4 miliónů korun. Samostatnou dodávku a montáž nábytku provedla firma Mobilia interirér za dalších 2,8 milionů korun. Celkem si tak přestavba ambasády vyžádala více než 47 milionů korun.

„Rekonstrukce měla přinést zkvalitnění provozního řešení objektu a uvedení budovy s pozemkem do technického a estetického stavu, který odpovídá reprezentativnímu významu a obytné funkci nového tisíciletí. Předpokladem bylo provedení nezbytných stavebních úprav, výměna střešních krytin, výměna všech inženýrských sítí, výměna převážné části interiérů. Představy investora byly postupně upřesňovány na základě studie, místní reality a finančních možností. Po studii přibylo ještě ubourání nevhodné přístavby střechy nad venkovní terasou a její provedení v moderní podobě s navazujícími venkovními plochami, dále nová vnitřní a terénní schodiště, úpravy zpevněných ploch na pozemku, fontána u předjezdu,“ popisuje se rekonstrukce v odborném časopise.

Redakce Prvnizpravy.cz se už před několika měsíci na ministerstvu zahraničí dotazovala, proč k takové nehospodárnosti dochází a jak je možné, že se zavírá úřad, který se ještě nedávno takto nákladně opravoval, aby byl dostatečně reprezentativní.

Ani po urgencích ale nikdo z tiskového odboru, přes původní slib, neodpověděl. Arogantní přístup ministerstva a jeho tiskového odboru tak je možná ještě výmluvnější, než případné strohé úřední prohlášení.

Celý článek:http://mzvcr.wordpress.com/2011/02/24/jak-setri-knize-opravit-za-47-milionu-pak-zavrit/

Zdroj:

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press