Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Osobní odpovědnost politiků

20.6.2011 - Iniciativa Ne základnám

Za  herecká vystoupení, která pan Nečas předvádí  pravděpodobně očekává ovace, ocenění. Jako představiteli vlády proti lidu by mu  mohlo být při troše snahy doručeno za zametení kauzy ProMoPro ocenění v podobě obvinění podle následujícího vzoru:  

Kromě toho bylo na Islandu zatčeno několik bankéřů, nakonec na příkaz Interpolu, ale všichni obvinění opustili zemi. V květnu tohoto roku bylo doručeno obvinění bývalému premiérovi země Geiru Haardemu. Obvinění formuloval islandský parlament a bývalému vrcholnému politikovi dává za vinu, že nepodnikl řádné kroky pro záchranu hospodářství země. Hrozí mu dva roky vězení.

Vzhledem k relativně malému počtu obyvatel Islandu - žije tam něco přes 300 000 lidí - se tu do popředí změn dostali i lidé z aktivistických skupin. Nejznámějším příkladem je poslankyně nového islandského parlamentu Birgitta Jónsdóttirová, která spolupracovala se serverem Wikileaks, mimo jiné na uveřejnění videa, v němž posádka amerického bojového vrtulníku postřílela v Iráku skupinku civilistů. Na Islandu připravovala také mediální zákon.« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press