Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Máš padáka! Nejsi schopen autocenzury

16.9.2011 - Inicieativa Ne základnám

Vládní media jsou ovládaná strachem. Přesto z ovčanů budou opět občané, protože se vždy najdou černé ovce nepodléhající autocenzuře. 

Rozhovor s mluvčí Iniciativy Ne základnám, ptá se Monika Hoření

Dohoda z koordinační porady NEZA byla spolupracovat s pořadatelem akce 11.9. kterým bylo  NWOO a která se konala na Václavském náměstí. Proč důvod spolupráce. Neza dlouhodobě poukazuje  na prakticky zločinné počínání ČT.  Z tohoto pohledu byla naše účast na výše uvedené akci dohodnuta. ČT manipuluje, neobjektivně informuje veřejnost, porušuje zákon o RTV. Útoky  11.9. na dvojčata  nebyly tím hlavním  předmětem, proč se NEZA dohodla na spolupráci. Na vlastní demonstraci NEZA vystoupila s projevem, který se týkal výhradně  domácí problematiky, korupce na ministerstvu obrany, vlády, která je prakticky součástí mafie. Byla tam připomenuta zpráva BIS. Poslední slova byla určena občanům, voličům. ,, Volte rozumem a ne na základě  hysterického, manipulativního vysílání ČT ". NEZA se k událostem 11.9. 2001 nebude vyjadřovat, to už udělala řada odborníků na stavby i na demolice. NEZA  mediím pokládá otázku ,, zda byly konečně v Iráku objeveny zbraně hromadného ničení". Odpověď je známa, ale je považována za bezpředmětnou a pro jistotu nebyla vzpomenuta ani při 10. výročí 11.9..  Další otázkou bude, zda  celosvětová media podpořila přepadení Iráku na základě nepravdivého tvrzení a všichni si dodnes můžou pamatovat zveřejněné fotografie, které ukazují v poušti rakety s hlavicemi hromadného ničení. Odpověď je také známa. ČT stála v první řadě v rozpoutané hysterii  pro přepadení Iráku  Dodnes se ČT za defacto genocidní jednání neomluvila.  Další otázka by byla ,, kdo se omluví, kdo bude hnán k zodpovědnosti za tisíce nevinných obětí, které útok na základě smyšlených důvodů přinesl". Zde media ztratila paměť a ČT i archiv.  Poslední otázka bude ,, byl by možný útok na Irák, Afghanistán, kdyby nebylo 11.9.?"   
Polovina vystoupení na akci 11.9. se týkala neobjektivnosti, manipulativnímu počínání ČT bez vazby na 11.9.. Ukazovala, jak nebezpečný prostředek ČT je v rukou nezodpovědných postupně fanatizujících redaktorů jedné strany a jedné vlády. Byli jsem mile překvapeni, že k této problematice jsou schoní mladí lidé vystupovat. Naše obava, že nevnímají doslova šílené počínání vlády, propojení ekonomických elit s vládnoucí  zákonodárnou skupinou byla mylná. Vědí o co tu běží. Umí dobře vystupova, řada z nich jsou rodilí řečníci. Myslíme si, že jim patří budoucnost, pokud nebudou zmanipulování, staženi ultrapravicí. NEZA potřebuje více spolupráce s mladým lidmi. Souzvuk k tématu -ČT škodí,  byl dokonalý. NEZA bylo iniciátorem petice ,, Chceme nové volby, protože demise vlády nic neřeší", která je zastřešena SPaS. Občané ji na  našem stánku ,,STOP vládě, Nejsme ovčané! " podepisovali, přičemž vyjadřovali beznaděj, zda to bude k něčemu a bylo cítit, že pro ně jsme snad tou poslední možností. Pokusíme se je nezklamat, ale platí zde motto iniciativy Alternativa zdola, s kterou úzce spolupracujeme, ,,Změnit věci můžeme jen my sami", stejně jako s Iniciativou za společenskou změnu a Akčním spolkem nezaměstnaných. Spolupráce iniciativ je naším cílem a i z tohoto důvodu byla na stánku k podpisu petice ProAltu. Část společnosti je již v depresi z obavy o budoucnost, z obavy, že demokratické prostředky nefungují. Konec demokracie v české republice. Neumíme přesně analyzovat, jak dalece by mohla být pravdivá zpráva, ČT zcela záměrně evokuje v lidech nesnášendlivost, nevraživost a údajně sofistikovaně k tomu zneužívá menšinové občanské zastoupení společnosti. Podklady jí vytváří vláda, kterou bez skrupulí podporuje. A výsledek?   

Co však chci říci veřejně: Setkala jsem se, bohužel, s názorem, že lidé budou volit nácky (tedy DSSS a jim podobné). A to je příšerné! To by měli vědět všichni politici. Taková je situace ve společnosti 21 let po převratu.

za Iniciativu Ne základnám
Novotná Eva, mluvčí

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press