Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Armáda cvičí ve Štěpánově potlačení demonstrace

23.9.2011 - Daniela Tauberová

V prvním zářijovém týdnu provedla Armáda ČR cvičení, které obsahovalo mimo jiné i potlačení demonstrace. Jako demonstranti figurují míroví aktivisté (viz foto). Zmanená to tedy, že demonstrace za mír a nejen ty budou brzy potlačovány? Bude vrchním velitelem zásahů proti aktivistům bývalý disident  nyní ministr války Alexandr Vondra?  Pozn. Iniciativa Ne základnám

Daniela Tauberová

Štěpánov – Nejrozsáhlejší cvičení sil podpory Armády ČR s názvem „Boleslavská hradba 2011“ probíhá tento týden na základně ve Štěpánově. Zapojily se do něj na dvě stovky vojáků.  V zásobovacím skladu nacvičují například potlačení demonstrace, evakuaci raněného vrtulníkem či vybudování zbrojního a muničního skladu v poli.  Zapojeno je 21 útvarů a zařízení Sil podpory Armády České republiky.

„Tématem je procvičení přijetí aliančních jednotek na území České republiky a jejich podpora hostitelským státem. Pro vybudování logistické základny k podpoře vojsk NATO v operaci byla zvolena základna opravovaného materiálu ve Štěpánově,“ informovala Marcela Jandová, mluvčí Velitelství sil podpory.

Zdroj:Olomoucký deník

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press