Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Bezletová zóna, nebo regulérní válka?

27.9.2011 - Iniciativa Ne základnám

NATO prodlužuje misi v Libyi o tři měsíce. Skončí vůbec?


21.září 2011

 Severoatlantická aliance ve středu prodloužila svoji vzdušnou a námořní misi v Libyi o dalších 90 dní. Informuje o tom agentura Reuters. Prodloužení aliančních akcí, které v severoafrické zemi začaly koncem března, schválila Severoatlantická rada, nejvyšší rozhodovací orgán NATO na úrovni velvyslanců.

Další přítomnost aliance v Libyi má pomoci jednotkám nové vlády zlomit odpor loajalistů svrženého vůdce Muammara Kaddáfího, kteří pokračují v bojích ještě v několika městech včetně Baní Valídu či Syrtě.

Je to už podruhé, co NATO prodloužilo svoji misi v zemi. Poprvé tak vojenský blok učinil počátkem června.

Povstání proti režimu Muammara Kaddáfího propuklo v Libyi v polovině února. Povstalce podpořily nálety spojenců, které začaly 19. března, dva dny poté, co Rada bezpečnosti OSN povolila vojenské operace na ochranu obyvatel.

Na konci srpna rebelové dobyli hlavní město Tripolis. Od té doby se snaží získat pod kontrolu poslední místa, která brání Kaddáfího jednotky. Kaddáfí je na útěku, skrývá se na neznámém místě.


Zdroj: Prvnizpravy.cz

Není tomu ani měsíc, kdy generální tajemník NATO Rasmussen sliboval, že jednotky v Libyi nezůstanou "ani o minutu déle, než je třeba".


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press