Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Demokracie nebo fašismus?

26.8.2012 - iniciativa Ne základnám

 Převálcuje 101-2-3  80% národa?

Spočívá mándát poslance, který mu volič propůjčuje v tom, aby si mohla poslankyně, poslanec po svém zvolení dělal absolutně co chce a navíc bez jakékoliv morální, ekonomické zodpovědnosti a tím i rozhodovat o životních osudech lidí?? Rozhodují poslanci o životech druhých?

Počet argumentů proti návrhu zákona o tzv."Církevních restitucích" a to i ze stran některých církví narůstá, pomalu vylézá čím dál víc sporných bodů v návrhu zákona, pomalu se na povrch dere otázka, "je to záměr, dá se prokázat úmysl?" Proč občané nemohou znát jednoduché sdělení "má dáti, dal"? Každý den mohla media sdělovat obec po obci, jaký je stav onoho jednoduchého účtu. Pokud existují věrohodné dokumenty, to nám nepatří, vracíme, mohli občané slyšet, kdo obospodařuje církevní majetek a jaký desátek se bude církvi platit po navrácení majetku. Kolik peněz z roboty zemědělce půjde do státní pokladny, kolik do církevní.

Jedná se o celospolečenské téma, kdy spáchané křivdy pomocí "špatného" zákona mohou být ničivější, než by byly likvidační důsledky u točícího se radaru puštěného na plný výkon v Brdech.

Mluvili jsme s řadou poslanců, kteří mají vážné pochybnosti o úrovni zpracování tohoto zákona. Podle čeho se tedy budou rozhodovat, když to nebude s nejlepším svědomím a vědomím? Bude jim jedno, co bude následovat, protože v poslanecké lavici sedět nebudou. I když tam sedět nebudou, měli by být každý den informováni občany, které postihne jejich špatné rozhodnutí. Každý den by měli být informováni o bezmoci, smrti, jako důsledku jejich jednání, když stát se svojí právní podstatou, jen k neštěstí druhých přihlíží. Začali jsme psát paměť národa od roku 1990.

za iniciativu Ne základnám                                                                                                                                                    Eva Novotná, mluvčí


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press