Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Od nás amnestii neočekávejte

21.1.2013 - Iniciativa Ne základnám

Iniciativa Ne základnám u příležitosti  projednávání vyslovení nedůvěry vládě svolala k poslanecké sněmovně dne 17.1.2013 protestní akci. Upozorňovala poslance a členy vlády na skutečnost:

Podepíšu bez souhlasu vlády, co mi je k podpisu předloženo.

Premiér Petr Nečas je pro iniciativu Ne základnám  "všeho" schopný premiér. Pan Nečas porušil Ústavní slib, neměl by zastávat svůj post. Kdyby stejnou chybu udělal v ODS, vyhodila by ho.

Proč ODS propadla ve volbách kandidátů na prezidenta? Komu vyhovuje slabý premiér?

Z projevu poslance pana Zaorálka:

Tohle je porušení, pošlapání základních principů právního řádu. Kdo bude ty škody jednou platit? Pravděpodobně tahle vláda ne, která to podepsala. Já jsem pochopil, jak ta vláda postupuje. Když jsem včera viděl, jak pan Kalousek vyhlašuje dluhopisy na církevní restituce, tak mi došlo, jak se to dělá. Jak se to dělá, aby mu rozpočet vycházel. Udělá dluhopisy na církevní restituce a splácet se to bude někdy za deset let, až pan Kalousek bude v důchodu. Takže tady je to stejné! Tady se vytvoří desítky miliard škod a budou z toho spory třeba u Evropského soudu pro lidská práva a Česká republika to bude léta platit. Ale ti pánové, kteří to dneska podepsali, kde jim bude zítra konec? Nakonec pan prezident, ten už to balí, že jo. To je takové jeho závěrečné adieu! Rozhodl se, že udělá tečku za svými slavnými 90. lety, rozhodl se, že tady řekne definitivně ještě jednou svůj názor na údajné tunely a řekne to, co mi připadá jako jeho osobní filozofie.

Mně připadá, že osobní filozofie těch, kteří podepsali tuto amnestii, mi připomíná Raskolnikova z Dostojevského Zločinu a trestu. To je ta filozofie Raskolnikova, kdy on obdivuje Napoleona a říká: Právo žít mají jenom ti silní! A takové ty špinavé Lizavety, co se nedokážou postarat, sekyrou do hlavy, ty jsou určeny k porážkám. Takže tahle filozofie síly. Jako tihle piráti na moři, kteří dokážou přepadávat a vydělat si peníze touhle dobrodružnou metodou, ti v této amnestii dostávají vítr do plachet. A tisíce obětí, chudáků, ty tady dneska mají oči pro pláč. A pan premiér říká, že to je estráda. A že on nemohl nic jiného, než to podepsat. Mně to připadá urážlivé, opravdu. Na to, co se tady stalo, mluvit, že tohle jednání Sněmovny je jenom folklór, když prokazatelně tady dochází k něčemu, co nemá obdoby za dvacet let.

Zdroj: stenozáznam z jednání PS

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press