Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Která jména nevolit!!

15.2.2013 - Iniciativa Ne základnám

Není to tak dlouho, kdy v mediích proběhla zpráva o využívání letišť ČR pro CIA. Píšeme letišť, protože se nedá předpokládat, že by se jednalo o jedno letiště a jen o jeden únik informací o tom, co je v rámci ,,mírových" vojenských operací prováděno. Připomínáme:

Na tajném programu americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), který zahrnoval únosy lidí podezřelých z terorismu, jejich tajnou přepravu, zadržovaní a mučení v tajných vězeních po celém světě, se podílelo 54 zemí, včetně České republiky, Polska a dalších evropských států. Uvádí to zpráva, kterou v úterý zveřejnila americká nevládní organizace Open Society Justice Initiative (OSJI) . http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/292308-i-cr-nese-vinu-za-program-tajnych-veznic-cia-stoji-v-nevladni-zprave.html

Iniciativa Ne základnám proto sleduje chování vlády. Podle Ústavy ČR čl. 43 odst. 5 je vláda povinna neprodleně informovat Parlament ČR o pohybu cizích vojsk přes území ČR. Jedna z komor Parlamentu ČR může nadpoloviční většinou všech členů jedné komory rozhodnutí vlády zrušit. Vláda předložila do PS usnesení vlády, sněmovní tisk 889/0, text 0889a0.pdf o přejezdech a přeletech a navrhuje vystavit bianko šek s nesmyslným odůvodněním, že předkládání požadavků na přelety a průjezdy ozbrojených sil jiných států přes území České republiky je technicky prakticky nemožné. (viz usnesení vlády)

Na nesmyslné usnesení vlády jsme reagovali a vyzvali Parlament ČR, aby odmítl vystavit bianko šek a nést odpovědnost za nepředvídatelné. Připoměli jsme ,,humanitární" bombardování v Jugoslávii, které mělo za následek tisíce mrtvých civilistů.

Je to obrazně, jako kdyby řada poslanců vlastnila zahradu a umožnila, aby soused sousedící s jejich zahradou ( zprava ) s jeho svolením přejel ( přelétl ) jeho zahradu doleva a souseda ( zleva ) sekačkou rozsekal na kusy.A to vše na základě svolení vydaného pro souseda zprava, že přes jeho zahradu může jezdit. Poslanec vlastnící onu zahradu urostřed následně pozůstalým rodině rozsekaného souseda vysloví soustrast s ujištěním, že za to nemůže, neboť své rozhodnutí vydal na základě toho, že na zahradě nemůže být každý den. Soustrastných prohlášení z úst představitelů vlád slyšíme každý den několik s akcentem, za nic nemůžem (zůstává ovšem tajnou informací kromě přeletů, kde všichni ti povstaci berou zbraně)

Výsledek!!

Poslanci hlasovali http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=57425 a rozhodnutí vlády vzali na vědomí.

- účast v poslaneckých lavicích 114
- pro 85 , proti 14
- Pro:

ODS           27

ČSSD         24
TOP 09      21
VV              4
Nezařazení  9

Připomínáme:

"Výbor pro lidská práva vyzval k vyšetření těchto letů přes česká letiště, ale česká vláda popřela, že by o tom cokoli věděla," píše OSJI. Podle ní není známo, že by se v ČR vyšetřovala její účast na těchto operacích CIA". A co náš Parlamet? Spoluvinník a proto ticho?

Stejně tak, jako vláda, poslanci ,, údajně " nevěděli o pančovaném alkoholu, zneužívání evropských dotací, podobně jako lidí, kteří se v beznadějné životní situaci rozhodli skoncovat se životem.

Občan, který má větší zodpovědnost k životům civilistů, (respektujíc chartu OSN, Všeobecnou deklaraci lidských práv a Listinu základních práv a svobod) by si měl pamatovat jména poslanů, kteří hlasují pro usnesení, přičemž v řadě případů kritizují,, špatnou " vládu a přesto umožňují vystavovat bianko šeky, jako by nestačil jeden jménem ,, církevní restituce " .

za inicativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press