Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Voláme po důstojném životě v klidu a míru

19.2.2013 - iniciativa Ne základnám

Vážení přátelé,

žijeme ve velmi zvláštní době. Výstižně to zpívá Jaromír Nohavica v písničce Pravda a lež.                                        Dovolte mi připomenout její začátek:

Šla Pravda světem a na chudý duchem se smála
pro blahoslavený navlíkla honosný šat
v zákoutí špinavým drzá Lež ve stínu stála
ta Pravdu pozvala k sobě přenocovat
a Pravda znavená usnula jen co si sedla
ze sna se culila najivka důvěřivá
jen oči zavřela už se Lež z postele zvedla
a začla si pokradmu zkoušet ten její háv

O dnešní, zkorumpované vládě, kterou si ani nevolíme nemá smysl mluvit. Bylo by to nošení dříví do lesa. Tito nemocní představitelé výkonné moci se již zcela ztratili a nerozeznávají rozdíl mezi lží a pravdou.

Ve spojitosti s dnešní vládou si připomeňme, že bez mandátu OSN začalo 24.3. 1999 NATO mírumilovně a humanitárně bombardovat Jugolsávii a letmo pozabíjelo minimálně 1500 civilistů.

Útoky tenkrát podpořili představitelé čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU. Rezervovaněji se k němu stavěli někteří členové vedení ČSSD a ODS. Tehdejší premiér Miloš Zeman a předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus se vyslovili pro pokračování diplomatického řešení konfliktu. Útoky naopak odsoudili komunisté.

Účinnost bombardování zpochybnil tovněž tehdejší zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva v bývalé Jugoslávii Jiří Dienstbier. Proti vojenskému zásahu se vyslovili i Miroslav Macek, Stanislav Gross a tehdejší vládní zmocněnec pro lidská práva Petr Uhl.

Píše se rok 2013 a část našich zákonodárců pohrdajíc civilními obětmi z humanitárního bombardování roku 1999 ve čtvrtek 14.2. v poslanecké sněmovně odsouhlasila,

vlastně odsoudila naší republiku, jako tranzit pro případné budoucí válečné operace.

Tato militantní skupina vyvolených rozhodla o tom, že naše obloha se stane rejdištěm všech možných vojenských letadel cizích států, rozhodla o libovolném průjezdu cizích armád přes naší republiku. Odmítají přijmout skutečnost, jakou úlohu mají tato vojska. Ovládat území jiných států, mít rozhodující vliv na využívání jejich nerostného bohatství.

Vojska potlačují vznikající nepokoje, nikdo se neptá, nepátrá, kde se berou ty hromady zbraní mezi lidmi. To jen proto, že zvítězlila lež.  Celosvětově náklady na zbrojení stouply proti loňskému roku o 46%. Válkami svět přichází o 137 bilionů korun ročně.

Prostředky, které by měly sloužit rozvoji společnosti a zvyšování kvality života obyvatel, tak slouží k jejich zabíjení a utrpení.

O našem utrpení, místo důstojého života rozhodují poslanci. Oni rozhodují o zákonech. Podívejte se do našeho parlamentu, co schvaluje, komu naše republika prodává zbraně, komu rozdává naši zemi. Nevolám po pacifismu, Volám po důstojném životě v klidu a míru. Volám, nechci žít ve společnosti plné nenávisti, nechci se ráno probudit a mít strach, nechci se stěhovat z Českých Budějovic.

Nechci mít strach z toho, co ti, které si do zákonodárného sboru volíme, nám zase provedou.

Jediná moc, která nám lidem zůstala jsou volby.

Pro bianko šek vystavený přeletům a průjezdům cizích armád přes naše území hlasovalo 27 poslanců z ODS, 24 poslanců z ČSSD, 21 poslanců z TOP 09, 4 poslanci z VV a 9 nezařazených poslanců. Najděte si jejich jména .

Zapamatujte si je a nevolte je.

 

za iniciativu Ne základnám                                                                                                                                    Eva Novotná, mluvčí « zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press