Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Symbol míru za globální jaderné odzbrojení

17.3.2007 - NE základnám
[videa] [fotografie ze světa] V sobotu 17. března v Praze bude vytvořen živý obří symbol míru. Celá akce proběhne od 19 hodin na Staroměstském náměstí, kdy lidé začnou společně formovat obrovský symbol míru a postupně zapálí své louče. Akci budou doprovázet hudební vystoupení s bubny, fireshow a videoprojekce. Symbol míru bude probíhat současně ve 48 městech na celém světě! Více info na: www.symbolmiru.czSměrem k rostoucímu míru, či k rostoucí destrukci?

Přelom tisíciletí jsme si představovali jako dobu, kdy slova jako válka, teror a chudoba ztratí svůj význam. I když je těžké to přijmout, skutečnost se bohužel od tohoto snu hodně liší.

Dnes probíhá ve světě více než 30 válek. Každý rok zbraně usmrtí 500.000 lidí, 1.300 lidí za den, jednoho člověka každou minutu. Náklady na zbrojení se v posledních letech zvyšují. Jen v roce 2005 představovaly částku 1.120 miliard USD. Polovinu těchto nákladů utratily USA, následovány dalšími čtrnácti zeměmi. Náklady těchto 15 zemí představují v součtu 84% všech nákladů na zbrojení ve světě. Jde o absurdní částky, pokud např. uvážíme, že summit G8 v roce 2005 vyčlenil na pomoc Africe jen 50 miliard USD.

Přes snížení počtu jaderných zbraní v devadesátých letech, zůstává na světě více než 30.000 hlavic, které by stačily na zničení naší planety celkem 25x.

Milióny lidí trpí kvůli válkám, které si sami nevybraly a jejichž důvody neznají. V této atmosféře vzrůstá násilí a šíří se do všech oblastí života.

Dnes se nacházíme před novým bojem, který se dotýká celého světa. Na jedné straně je menšina rozpoutávající války, na straně druhé miliardy lidí nuceny žít v bolesti, teroru, samotě a bez budoucnosti.

Jsme na rozcestí před dvěma možnými rozhodnutími: rostoucí mír nebo rostoucí destrukce.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press