Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Předá Ministerstvo zahraničních věcí ČR výzvu iniciativy velvyslanectví USA?

3.5.2014 - iniciativa Ne základnám
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky,
ministr zahraničních věcí
Lubomír Zaorálek 
Loretánské náměstí  
118 00 Praha 1 - Hradčany                 Praha 30.4.2014 

Vážený pane ministře,

pokud v ČR platí Listina základních práv a svobod, svobodný přístup k informacím i možnost sdělovat státním orgánům, nebo zahraničním ambasádám občanská stanoviska popřípadě stanoviska iniciativ, neměl by být v zásadě problém taková stanoviska předat.

Dne 17.4.2014 jsme se na velvyslanectví USA elektronicky obrátili s níže uvedenou žádostí:

odesílatel:

NE ZAKLADNAM.CZ

komu:

PraguePress@state.gov

datum:

17. dubna 2014 11:26

předmět:

Předání výzvy iniciativy Ne základnám velvyslanci USA v ČR

posíláno přes:

gmail.com

Dobrý den,

obracíme se na Vás se žádostí o převzetí výzvy iniciativy Ne základnám, kterou Vaším prostřednictvím žádáme tlumočit představitelům vašeho státu. Text výzvy si Vám dovolíme předat  dnes od 17.4.2014 od 14,00 hodin do 17,00 hodin.

S úctou

za iniciativu Ne základnám, 
Eva Novotná, mluvčí


Do dnešního dne na naší žádost velvyslanectví nereagovalo, což lze považovat minimálně za nevychovanost zejména, když bezpečnostní opatření požadadující sjednání schůzky, bylo ze strany iniciativy Ne základnám splněno. Zástupci iniciativy Ne základnám dne 17.4.2014 přišli k budově velvyslanectví. Jednání pracovníků bezpečnostní agentury s vlajkou USA na rukávech neslo znaky jednání komanda a zástupcům iniciativy Ne základnám bylo znemožněno předání výzvy. Šokujícím bylo zabránění vyfotografování přítomnosti zástupců iniciativy před budovou velvyslanectví USA. V předchozích letech iniciativa Ne základnám kromě uspořádaných shrmomáždění před velvyslanectvím USA kontaktovala představitele velvyslanectví bez jakéhokoliv konfliktu, arogance, která by se projevila v odmítnutí převzetí dopisů, či stanovisek naší iniciativy. Jednání ze dne 17.4.2014 je schizofrenní. Toto tvrzení opíráme o zveřejněný profil velvyslance Normana L. Eisena, ze kterého si dovolujeme citovat:

Velvyslanec Eisen je spoluzakladatelem organizace Občané pro zodpovědnost a etiku ve Washingtonu (Citizens for Responsibility and Ethics in Washington, CREW), jejíž hlavní činností je kontrola vlády.

Konec citace.

Na jednání velvyslance USA si budeme následně na MZV ČR stěžovat. Jelikož je nemožné výzvu iniciativy Ne základnám velvyslanectví předat, obracíme se na Vás pane ministře se žádostí o využití diplomatické pošty a předání výzvy iniciativy Ne základnám velvyslanectví USA. Nutno podotkout, že předání výzev iniciativy Ne základnám velvyslanectvím Ukrajiny, Ruska a Evropské radě, proběho bez incidentů.

S pozdravem

za iniciativu Ne základnám 
Eva Novotná, mluvčí

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press