Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

EVROPANÉ PROTI VÁLCE

11.9.2014 - Iniciativa Ne základnám

Na východ od nás probíhá již půl roku válka mezi ukrajinskými nacionalisty a na druhé straně ruskojazyčnými Ukrajinci a Rusy.

Jejím dosavadním výsledkem jsou tisíce mrtvých, desetitisíce zraněných, téměř milion uprchlíků, zničená města a vesnice, těžce poškozená infrastruktura, školy a zdravotnická zařízení. Válka rozsévá nenávist, země se dostává do katastrofálních sociálních a ekonomických problémů. Evropskou unii tvoříme my, Evropané. Stejně jako občané jiných států jsme vstupovali do EU s nadějí, že budeme společně usilovat o naplnění ideálů humanismu a mírové spolupráce. Že budeme budovat sociální stát. Blahobyt. Místo toho jsme dnes zrazováni našimi politickými představiteli, kteří podporují válečné běsnění a asociální politiku na straně ukrajinské vlády s pochybnou legalitou. Zatímco na východě Ukrajiny vrcholí humanitární krize, uprchlické tábory v Rusku praskají ve švech, Evropa nechce nést za důsledky své politiky odpovědnost.

 Žalujeme proto Evropskou radu, která je vrcholným politickým orgánem EU, z toho, že se pokouší nás, Evropany, degradovat na manipulovatelnou, lhostejnou a sobeckou masu. My však nechceme válku! Nedáme se otrávit jedem protiruské válečné propagandy! Rusové nejsou naši nepřátelé, ale Evropané toužící stejně jako my po životě v míru. Budoucnost naší Evropy musí být postavena na vzájemném respektu, míru a spolupráci. Žádáme okamžité zastavení jakékoli podpory vládě Ukrajiny ve věci probíhající občanské války, zastavení bojových akcí a jednání o sporných otázkách pod záštitou EU. Žádáme ustavení evropské komise pro vyšetření válečných zločinů na Ukrajině a s výjimkou kontrolované humanitární pomoci zastavení jakékoli materiální podpory EU všem válčícím stranám. Žádáme o zrušení všech sankčních opatření vůči Rusku, protože jsou neopodstatněná a vedou jen k vyvolávání nepřátelství mezi národy Evropy.

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press