Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Pražský Majdan - co se na Parlamentní listy nevešlo - Názory a petice

27.9.2014 - Iniciativa Ne základnám

 

 

 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ne-zakladnam-Stop-nacistickym-a-fasistickym-symbolum-na-Staromestskem-namesti-336850

Po  tiskové zprávě občanských iniciativ o dopise premiérovi B. Sobotkovi

Poznámka pro redakci:
- vybrané statě z Trestního zákona a projevy podporující zášť ke skupině obyvatel

Trestní zákoník

č. 40/2009 Sb.

§ 403

Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka

(1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

(2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem,

b) spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny,

c) spáchá-li takový čin jako voják, nebo

d) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(3) Příprava je trestná

§ 406

Příprava útočné války

Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

§ 407

Podněcování útočné války

(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.

(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo

b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

(3) Příprava je trestná

 

Putin je psychopat a Sobotka se chová jako debil! Umělci a fanoušci knížete v akci

 

autor: Olga Böhmová
Pro ParlamentníListy.cz

Meda Mládková

Před každými volbami navíc promlouvají k voličům i přes webovou stránku TOP 09. Umělci a známé osobnosti. Co si myslí o ukrajinské krizi a hlavně o přitvrzení protiruských opatření? Na to se jich v těchto dnech otázaly ParlamentníListy.cz, a to jen pár týdnů před komunálními a senátními volbami.

Pospíšil (nynější europoslanec zvolen za TOP 09 – pozn.red.) je mým přítelem a všechno, co on v politice rozhodne, tak já s tím souhlasím,“ řekla ParlamentnímListům.cz namísto odpovědí sběratelka umění a galeristka Meda Mládková,

On mě vždycky podporoval a já jej také,“ uvedla pak Mládková k hlavnímu stranickému pilíři. Prý Schwarzenbergovi moc držela palce v prezidentských volbách.

Rusku a Rusům se musíme umět bránit. Jsem dokonce přesvědčená o tom, že až jednou budu mrtvá – je mi ale už 95 let – tak tady jednou bohužel budou Rusové.

Ona navíc Karla Schwarzenberga podporovala i v prezidentských volbách,“ dodal pak na vysvětlenou pro ParlamentníListy.cz europslanec Jiří Pospíšil.

Pro ParlamentníListy.cz se ale Kolářová o Rusku rozhovořila o něco více.


Daniela Kolářová: Putin snad ani není normální člověk!

„Mám také za to, že největší nebezpečí hrozí pro naši zemi – ale i pro celou Evropu – právě z Ruska.

Na své straně má ovšem obrovský ruský národ, ale myslím si, že to je jenom proto, že lidem jejich vláda lže. Proto pak i obyčejní lidé fandí Putinovi, myslí si, že Ukrajinci jsou jenom fašisté, což je hnusné,“ zmínila herečka.

Nakonec se vyjádřila i k tomu, jak ona, coby herečka, která v roce 1989 objížděla se svými hereckými kolegy různá města a továrny v rámci tzv. sametové revoluce, cítí pětadvacetiletý vývoj naší země.

Asi jsme byli už moc poznamenaní totalitou a tím strašlivým materialismem, který naučil lidi jen krást, takže se to pak divně rozvinulo. Mám navíc za to, že ani spousta lidí to tehdy nemyslela poctivě s tím názorem, jaké u nás vybudujeme ´Švýcarsko´. Pro mě je to tak v tomto směru strašlivé zklamání.

Naplnily se tehdejší proklamace a sny?

Co dodat? Prostě je to vše jiné, než jsme si představovali,“ dodala Daniela Kolářová.

 

Jiří Stránský

nyní Stránský, u jehož jména je na webu TOP 09 napsáno: „Opovrhující nenávistí, závistí, touhou se mstít za ztrátu základních lidských vlastností: úctu k názoru druhého, alergii na lež a podvádění všeho druhu, které nám v těchto dnech předvádí nový car Rusi.“

„Já jsem člověk, který stojí za Ukrajinou a to vám musí stačit,“ odvětil ale Stránský nyní na dotaz, jak vnímá celou ukrajinskou krizi a co si myslí v rámci této krize o počínání ruského prezidenta Vladimíra Putina.

„Musím jenom dodat, že se Sobotka chová jako debil,“ řekl ParlamentnímListům.cz nakonec spisovatel ohledně chování premiéra Bohuslava Sobotky, který na summitu EU v srpnu nechtěl okamžitě potvrdit další přitvrzení protiruských opatření, za což jej následně v české Poslanecké sněmovně ostře kritizovala ODS a také TOP 09.


Pavlína Filipovská

už kdysi řekla ParlamentnímListům.cz

vysvětlila před časem Filipovská ParlamentnímListům.cz na dotaz, proč ona říká ano na umístění vojsk NATO na našem území.

Vždyť je to otevřená ruská agrese a už se jim to přece povedlo na Krymu, v Gruzii...těm se povede cokoliv, neboť mají vojenskou přesilu. U nich se musíme podle mého soudu bát vždy, i kdyby měli jen v kapse dlažební kostku. Oni si totiž neváží života, mnohdy ani vlastního, natož aby si vážili života druhých lidí. Nějaké hodnoty, kterých si vážíme my, tak Rusové snad ani neznají a to přesto, že říkají, že mají nějakou demokracii v zemi. To slovo je ale pro ně zřejmě cizí,“ pronesla tehdy také Filipovská.

Rozhodně za vše na Ukrajině mohou Rusové,“ řekla nyní ParlamentnímListům.cz

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press