Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Ukrajina - jak se o ni v mediích nemluví.

11.10.2014 - iniciativa Ne základnám

Co je Pravý sektor

Tvrdá militantní skupina s jádrem o zhruba 300 členech (odhad). Při loňských bojích v Kyjevě se aktivně bili s policejními jednotkami, nasadili střelné zbraně i zápalné lahve. Pokud se ve zpravodajství objeví zmínky o radikálech, kteří bojovali s ukrajinskou policií - případně o nacistické symbolice na Ukrajině - prakticky jistě se jedná o radikály z Pravého sektoru.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pravy-sektor-hrozi-pochodem-na-kyjev-dst-/zahranicni.aspx?c=A140817_101133_zahranicni_zt

Ukrajina má nového hrdinu -  Stepana Banderu.

Prvního ledna Ukrajina vzpomíná a slaví narození Stepana Bandery. Prezident Viktor Juščenko zatoužil oslavit toto výročí na celonárodní úrovni, bez ohledu na těžkou hospodářskou krizi, ve které se Ukrajina nachází. Země udělala další krok k heroizaci nacizmu, což bude další příčinou prohloubení rozkolu mezi východní a západní Ukrajinou.

Jmenování Stepana Bandery národním hrdinou Ukrajiny není nejlepší vysvědčení demokracie na Ukrajině. Ukrajina pod vedením vítěze barevné revoluce opět ukázala svou pravou tvář.

Po celou dobu samostatné existence Ukrajiny probíhá neúspěšný proces hledání národní identity. Druhá světová válka zemi rozdělila. Většina obyvatelstva bojovala za vlast v řadách Rudé armády. Mnozí z obyvatel západních oblastí země se ocitli na druhé straně fronty – v řadách spojenců s nacistickým Německem. Právě tito lidé – ukrajinští nacionalisté jsou podle přesvědčení Viktora Juščenka a jeho týmu, těmi pravými hrdiny Ukrajiny.

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press