Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

17.11.2014 ostuda a plivnutí historii národa do tváře

22.11.2014 - Iniciativa Ne základnám
17.11.2014 jsme v 17,00 hodin
prošli po třídě Pussy Riot ( bývalá Národní třída ) a z toho co se tam dělo, byly  smíšené pocity strachu, vyvolání žaludečních potíží, prezentace sprostoty ( uvítal nás na plachtové zdi nápisů výraz - píča ) a v řadě případů fanatické pohledy  procházejících.  Mluvit o pietě místa, mluvit o probíhajícím programu jako o pietě, by bylo asi, jako mluvit o veřejně probíhajícím sexu.
Kromě toho, že k položení věnce nebyla šance, docházela nám i nevhodnost v takovém prostředí uskutečnit jakoukoliv pietu. Věnec jsme odnesli zpět do auta.
Do rána nám došlo, že věnec za iniciativy, které se dohodly sdružit do Evropané proti válce ( který člověk by si v Evropě, kromě militantů a nacistů přál válku ) pokládat na třídě Pussy Riot, je urážkou nejen Jana Opletala, ale všech obětí polistopadového vývoje. Stuhy na věnci byly: obětem polistopadového vývoje  a Evropané proti válce.

Nepoložit za tyto oběti věnec taky nebylo možné, a tak jsme věnec položili na Albertově. Fotografie sdělují i informaci. Na tomto místě nebyly žádné věnce z předchozího dne.

Takže nejen sprostota, ale nenávist k čemukoliv, co se nepodřídí malé nemorální skupině občanů ( napsat lidí, to nešlo ). Smutné je, že tuto skupinu tvoří mladí lidé. Jakou si zvolili budoucnost bez morálky, na to upozorňuje historie.

za Evropané proti válce
Eva Novotná, mluvčí
iniciativy Ne základnám

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press