Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Hlupáky z nás nenaděláte

9.3.2015 - Jaromír Habr

Velvyslanectví Spojených států amerických

Tržiště 365/15,

11800Praha, Malá Strana

 

Představitelé Spojených států amerických!

 

V reakci na váš záměr paralyzovat poslední, co stojí v cestě vašemu globálnímu zavedení „svobody a demokracie“, ruského medvěda, a vaši snahu proměnit Českou republiku na další z mnoha checkpointů k tomuto účelu již vytvořených či aktuálně vytvářených, vás vyzývám, abyste se zamysleli, zda by nebylo i pro vás samotné efektivnější, kdybyste se pokusili osvobodit sebe z otroctví mamonu a z utkvělé představy o roli spasitele světa.

 

Pakliže při tom zamyšlení nedospějete k podobnému závěru a tedy ani ke změně ve svém počínání, vězte, že ani velmi sofistikované metody přípravy či vedení války, ať už formou propagandistickou, ekonomickou, ideodiverzní, korupčně - diverzní či provokačně - reverzní nelze skrýt přede všemi.

 

Vězte, že ne všichni Češi jsou zmanipulovaní, aby vašim záměrům tleskali, ne všichni Češi jsou prodejní, aby vaše záměry odsouhlasili, ne všichni Češi jsou zbabělí, aby vašim záměrům mlčky přihlíželi. A že totéž platí o ostatních národech, a nikoli pouze evropských.

 

Vězte, že ne všichni vaši kritici jsou obdivovatelé či agenti Putina.

 

Vězte, i když jako pragmatičtí stoupenci volného trhu, který vše poměřuje penězi, s tím budete mít velký problém, že například mne ke kritice nepřimělo třicet stříbrných, nýbrž komparativní analýza, z níž Putin mi vychází jako mnohem menší globální hrozba než vy. Jedinou mojí motivací při tom je přesvědčení, že mezi džunglí a lidskou společností je zásadní rozdíl: džungle stojí na síle nejsilnějších, lidská společnost na moudrosti, vstřícnosti a solidaritě nejschopnějších. A že mělo-li by tomu být jinak, pak by už nešlo o lidskou společnost, nýbrž jen o džungli. Skutečně tohle chcete?

 

 

Jaromír Habr

Antonína Poledníka 3/6

Ostrava

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press