Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Otevřený dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi

16.3.2015 - Iniciativa Ne základnám

Pane premiére,

předchozí vlády měly aspoň tolik odvahy a slušnosti, že o svých záměrech či záměrech svých chlebodárců, informovaly. Před týdnem se občanům naší republiky tvrdilo, že se nic neděje, nic se nechystá.

Bezprecedentně jste nám lhali.

Připravit provokativní, propagandistickou akci s průjezdem americké armády, která nerespektuje OSN, jsou za ní desetitisíce mrtvých, není záležitostí několika hodin. Aby nebylo zpochybněno tvrzení o mrtvých ( lépe řečeno, povražděných a vrazi patří před Haagský soud ), připomínáme Vietnam, humanitární bombardování Jugoslávie, Irák, Afgánistán, Libyi a v poslední řadě Syrii, a to je jen velmi nepatrný výčet. Že si je toho vaše vláda vědoma, potvrdil ve svém vystoupení pan Zaorálek v duelu s panem Vondrou.

Prohlášení pana Zaorálka: ,, jeden za všechny, všichni za jednoho“ hraničí s morální zvráceností v případě, že tím ,, všechny“ má na mysli občany České republiky.

Protestujeme proti takovému prohlášení, je nepravdivé a propagandistické. Nejen jménem Iniciativy Ne základnám protestujeme proti provokativnímu záměru průjezdu americké armády přes území ČR. Záměr nemá žádnou oporu v aliančních smlouvách, není vojenským cvičením a Vláda ČR na obdobnou provokaci přistupovat nemusí.

Pane premiére,

jako představitel vlády trháte na kusy vládní prohlášení, ve kterém není zakotveno zhoršování geopolitické situace v Evropě, není v něm uvedeno, že budete lidem nahánět strach, a to zejména těm, kteří pamatují rok 1968. Musíte si být plně vědom, že tímto krokem rozdělíte českou společnost, vyvoláte neklid, stres a nepředvídatelné reakce. Za takový stav nesete plnou osobní odpovědnost.

Oprávněně se obáváme, že u nás další část americké armády ,,na věčné časy“ zaparkuje.

Světu mír!

Iniciativa Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí

Evropané proti válce

Milan Daniel

Hnutí za přímou demokracii

Marek Řezanka

Spojenectví práce a solidarity

Milan Neubert

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press