Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Byl by možný pohyb zahraničních vojenských transportérů v USA?

20.3.2015 - svetkolemnas.info

Před dvěma dny přišel do naší redakční pošty dotaz od jednoho čtenáře AE News, zda-li nevíme, jestli musí mít americké transportéry, které pojedou Dragounskou jízdu na českém území po dálnicích, zakoupené dálniční známky. Tento poněkud vtipný dotaz mi ale začal vrtat hlavou, a tak jsem zavolal na Ministerstvo Dopravy ČR. Telefonní operátorka mi nejprve sdělila, že informaci získá od nadřízeného a zavolá mi zpět. A tak jsem čekal a těšil se na odpověď. Slečna volala za půl hodiny, ale nikoliv s odpovědí, ale s dotazem, že jaký subjekt prý zastupuji. Odpověděl jsem, že zpravodajský portál AE News. Slečna si něco poznamenala na papír, protože v telefonu jsem uslyšel ono charakteristické cvaknutí propisky, asi si potřebovala zapsat název.

Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Nikdo nám nedokázal odpovědět, na ministerstvu nám složili telefon! Aktivisté chtějí na silnice vyspypat hnůj a stavět barikády

[FOTO] Dálniční výpalné pro jízdu na českých tankodromech a jíných typech tzv. „dálnic“…

Netuším, jestli je tato informace o dálničních známkách tajná, povinnost pro účastníky běžného provozu na dálnici je mít dálniční známku, a to i pro vozidla americké armády, neboť jak je nám z médií stále předkládáno, bojové vozy US Army pojedou v běžném provozu v oddělených skupinách a využijí prý hlavně dálnice. Proto mne opravdu zajímalo, jestli jsou americké bojové vozy z této povinnosti vyjmuti, a pokud ano, na základě jakého paragrafu nebo předpisu.

Dálniční známky pro okupační vojsko?

Namísto odpovědi mi však slečna pouze oznámila, že tato věc není v kompetenci ministerstva dopravy a že mám zavolat na ministerstvo zahraničí. Tam jsem se dovolal, ale byl jsem velice rychle hotov, protože pán, který zvedl telefon a ani se nepředstavil, mi velmi slušně sdělil, že tohle je v kompetenci obrany. Namítl jsem: „Od kdy má obrana na starosti dálniční známky?“… a ticho. Myslel jsem, že pán se jen odmlčel, ale když jsem se podíval na mobil, vidím, že hovor je pryč. Pán, který se ani nepředstavil, mi složil telefon. Volal jsem ještě na obranu, ale tam jsem se dozvěděl, že dálniční známky jsou v kompetenci ministerstva dopravy (no to by jeden neřekl) a že Armáda ČR nepotřebuje dálniční známky. Ale jak je to s americkými transportéry, to nikdo netuší.

Odpověď jsem se tedy nedozvěděl. Mohou tedy 16-tunové americké kolosy válcovat naše už tak zubožené dálnice bez dálniční známky? Asi ano. Těžko si představit, že by někdo Američanům taktně naznačil, aby si koupili 10-denní dálniční flastr, aby nedostali pokutu. Co by se asi stalo, kdyby policista konvoj zastavil a začal známky kontrolovat? Může policista porušovat pravidla a přehlížet porušení předpisů a zákona, když nechá konvoj bez známek jet dál? Jaký postih mu bude hrozit? Nikdo neví.

[FOTO] Bude policejní Passat zastavovat Strykera kvůli chybějící dálniční známce?

Do redakce přicházejí další a další výzvy k různým akcím proti průjezdu americké Dragounské jízdy. Skupina aktivistů z Brna chce vyjet s nákladním autem se sklápěcí korbou a vysypat do cesty americkému konvoji hromadu chlévské mrvy a na její vrchol zapíchnout americkou vlajku a fotografii amerického prezidenta Baracka Obamy. Další skupina aktivistů nás poprosila, abychom uveřejnili výzvu ke stavění barikád, ovšem bez upřesnění, jakým způsobem by je chtěli stavět. Jakkoliv některé nápady vypadají zajímavě, redakce AE News nechce rozhodně publikovat výzvy, které by ohrozily dopravní provoz nebo zdraví lidí. Původní nápad pana Pospíšila na blokádu hranic podle vzoru rakouských demonstrantů proti Temelínu se nám líbíl. Nenásilná forma zamezení vstupu cizí armády na naše území by byla dobrým gestem a projevem protiválečných postojů.

WARNING: Lethal Force Permitted!

Redakce AE News chce důrazně varovat české občany před vrháním jakýchkoliv předmětů na americké transportéry, protože vozidla budou vyzbrojena ostrou municí, jak naší redakci potvrdilo hned několik zdrojů z okruhu polských nezávislých novinářů, se kterými spolupracujeme. Americká pěchota má podle těchto informací podrobné znalosti o protiamerických náladách v Česku a vojáci jsou připraveni se bránit, a to i zahájením palby do případných nebo i jen domnělých útočníků. V 80. letech minulého století v Německé Spolkové Republice (NSR) bylo hned několik incidentů zastřelených německých civilistů, kteří házeli klacky a kamení na americké kasárny.

Americká vojska v Evropě mají dosud a stále status okupačních sil po II. sv. válce. Vojáci mají zákaz konzumovat cizí i německé nebalené potraviny, vozí si s sebou všechno, nevěří ani německým kuchařům. Mají povolení kupovat si zboží v obchodech, ale pouze to balené. Přísný zákaz platí pro nákup nebaleného pečiva a alkoholu. Pozor na přikládání mobilních telefonů k uchu během průjezdu konvoje. To je signál pro scouta (pozorovatele perimetru zajištění konvoje), že může jít o koordinaci bombového útoku na konvoj mezi více útočníky. Mezi vojáky konvoje můžou být veteráni z Iráku, kteří na toto reagují velmi hystericky. Pozor na to!

[FOTO] Americké transportéry Stryker na železničních vagónech… v Česku ale pojedou po dálnicích…

Tento přejezd konvoje odsouhlasila česká vlády. Terčem protestů by proto měla být hlavně ona. Vláda, která nechává producírovat po českém území cizí vojska tímto manifestačním způsobem, je vláda loutková. Vláda bez morálního imperativu. Vláda ohnutých hřbetů s jazykem vyplazeným až na zem a na ten jejich jazyk jim dupe americká vojenská bota. Copak bylo tak těžké říct Američanům, aby naložili své transportéry na vlaky ČD a zakryly je při transportu do Německa plachtami?

Co kdyby raději česká vláda v NATO pronesla iniciativu na reformu aliance, aby ukončila své expediční mise a války v cizích zemích pro zájmy USA a soustředila se raději na obranu členských států v Evropě, o které se pořád tak mluví? Možná by byla naše země potom opravdu bezpečnější a nemusely by se obnovovat vojenské odvody, natož u žen. Kdy konečně přijde politik, český vlastenec, který bouchne do stolu a řekne: „Buď bude NATO sloužit výhradně k obraně a ne k zahraničním misím, anebo odtud odcházíme!“ Možná bychom tím jako stát a národ získali i respekt, který naší vládě tolik chybí, a nejen v centrále NATO.

Jak je možné, že americký ambasador dohlížel na volební sjezd hnutí ANO? Co tam pohledával? Kdo si ho tam pozval? Jak může český občan věřit své vládě, když loutkáři z americké ambasády už dozorují i volební sjezdy českých stran? Kde je česká hrdost? Státnost? Nezávislost? To není ruská propaganda, co tady uvádím. To je apel. Apel na české občany, aby vzali rozum do hrsti a uvědomili si, kdo jim tu vlastně doopravdy vládne.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press