Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Prohlášení Iniciativy Ne základnám k migrační krizi v Evropě

16.9.2015 - Iniciativa Ne základnám
Prohlášení Iniciativy Ne základnám k migrační krizi v Evropě

Vážení členové vlád minulých a vlády současné,
vážené poslankyně a poslanci
Poslanecké sněmovny České republiky
z předchozích období i z té dnešní,


nejeden občan republiky sleduje s neklidem současný vývoj v Evropě a na rozdíl od řady z Vás se ptá po příčinách současné krize. Společně s médii o příčinách nemluvíte, jako by neexistovaly.

Dovolíme si je Vám připomenout. Jsou to války, které byly na středním východě rozpoutány a nesou název Arabské jaro. Uvedeme Vám jednu z mnoha:

Vojenská intervence v Libyi je válečná akce mezinárodních (především západních) sil na pomoc povstalcům v Libyi. Byla zahájena na základě rezoluce č. 1973 Rady bezpečnosti OSN, přijaté 17. března 2011. OSN oprávnila členské státy k použití síly k ochraně civilního obyvatelstva, zejména prostřednictvím prosazení bezletové zóny nad Libyí. Cíle a způsob provedení vojenské akce ale ukázaly, že hlavním cílem bylo vojensky podpořit povstalce a vyčistit jim cestu ke svržení vlády plukovníka M. Kaddáfího, což také veřejně přiznal 27. března britský ministr obrany Liam Fox[9], po něm to 10. dubna zopakoval bývalý britský premiér Tony Blair[10] a 14. dubna oficiálně potvrdil i další členský stát NATO, když americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová původní cíl akce, na níž intervenční síly dostaly mandát, rozšířila o druhý (už mimo mandát OSN), totiž právě svržení dosavadního vládnoucího režimu.[11] Postoj států NATO jako celku však nebyl zcela jednotný, kupříkladu Německo se rozhodlo nenasadit do intervence žádné vojenské jednotky.[12]


Byli to politici, představitelé jednotlivých vlád nejen z EU, kteří svým postojem, hlasováním, nebo nečinností umožnili vývoj, který musel skončit migrační vlnou. Dnes to občanům předkládáte, jako by se jednalo o náhodný jev, který vznikl sám od sebe. Odmítáme takový přístup a chceme znát odpověď, kdo za to ponese odpovědnost. Kdo, kdy svým hlasováním umožnil vojenským silám NATO, vlastním armádám ozbrojené akce na cizích územích a vyvolat v nich stav bezpráví a strachu. Kdo umožnil ze strachu udělat výnosný byznys. Kdo měl politickou moc a tím i možnost odmítnout, protestovat proti porušování mezinárodních práv.

Občané to nebyli, nikdy by nedovolili humanitární či jiné bombardování. Bylo to rozhodnutí politiků, zákonodárců kteří tím škody za své jednání, za své hlasování, nebo pochybení a omyly předepsali k úhradě občanům. Jaký účet za škody vystavili sobě?

https://www.youtube.com/watch?v=yVGsx305j8w


Vážení členové vlád minulých a vlády současné, vážené poslankyně a poslanci Poslanecké sněmovny České republiky z předchozích období i současní, jste vini za tento stav a jste povinni sjednat nápravu. Nápravou není získávání politických bodů v prohlášeních, ale ukončení válečných konfliktů, nástrojů k jejich vedení, ukončení účasti  České republiky v NATO.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press